Онлайн-освіта: як здобувати знання в епоху діджиталізації

Знання в наш час — найцінніший товар. В умовах динамічної зміни ринку праці необхідність підвищити рівень кваліфікації або навіть кардинально змінити спеціальність є дуже актуальною. Головна мета більшості — щоб навчання було гнучким та мобільним, не займало багато часу, але давало максимум результату. І тут у пригоді, як завжди, стає інтернет.

Онлайн-освіта набирає все більших обертів. До того ж під час карантину всі установи були змушені перейти в онлайн-формат. Навчання на відстані — часто вже навіть не вибір людини, а вимушений захід.

Перша відкрита масова освітня платформа Khan Academy з’явилася в онлайн-просторі в 2006 році. Її створив американський викладач і підприємець Салман Хан, який прагнув “високоякісної освіти для будь-кого й будь-де”. Платформа існує і сьогодні. Вона налічує декілька тисяч безкоштовних курсів, а її команда з однієї людини зросла у великий колектив.

Але справжній стрибок онлайн-освіти відбувся аж за шість років, у 2012-му, коли на світ з’явилися освітні платформи edX, Coursera і Udacity. З моменту заснування вони отримали істотну фінансову підтримку — одні від іменитих університетів, а інші — від венчурного капіталу. Це дало змогу розвивати платформи на серйозному рівні. Газета The New York Times навіть назвала 2012-й “роком масових відкритих онлайн-курсів”.

В Україні онлайн-освіта стала однією з небагатьох інновацій, яка з’явилася майже одночасно з аналогічними західними ініціативами. У 2013 році українці презентували перші масові онлайн-курси “Університет онлайн” на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Курси ініціював Іван Примаченко, який згодом став засновником першої в Україні платформи для онлайн-освіти Prometheus.

 

Онлайн-навчання – дуже зручний, дієвий та вигідний спосіб отримання нових знань. Звісно, самостійне онлайн-навчання потребує більшої мотивації та самоконтролю, адже воно зазвичай не містить чинника соціального тиску. Але якщо поставити чіткі цілі та визначити мотивацію, то завдяки онлайн-навчанню можна якісно здобувати нові знання, підвищити кваліфікацію та навіть опанувати нову професію.

 

Джерело:https://cutt.ly/BmRuRfA