Відтепер в Україні діятимуть нові правила лісовпорядкування

Новий порядок ведення лісовпорядкування затвердили наказом у Міндовкіллі. Документ розроблений на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації», введеного в дію Указом Президента України від 23.03.2021 № 111.
Порядок чітко визначає процедури створення планів управління лісами. Серед яких:
повний аналіз поточного стану та змін, що відбулися у лісовому фонді, за період перевірки;
планування всіх видів рубок, заходів з лісовідновлення, природоохоронних заходів тощо.
Створені у процесі лісовпорядкування матеріали визначають діяльність лісгоспу протягом наступних десяти чи більше років і затверджуються Держлісагентством за погодженням з Міндовкілля.
Раніше правила розробки, розгляду, погодження та затвердження таких матеріалів не були чітко визначені, а в роботі використовувались інструкції 20-річної давнини.
Порядок забезпечить:
чітку процедуру проведення лісовпорядкування;
прозорість планування ведення лісового господарства;
узгодження процедури лісовпорядкування з процедурою оцінки впливу на довкілля;
врегулювання питань використання матеріалів лісовпорядкування та розрахункових лісосік при реорганізації лісокористувачів та створенні територій природно-заповідного фонду.
Що змінилося?
матеріали лісовпорядкування проходитимуть громадське обговорення;
дані лісовпорядкування стануть відкритими. Відтепер усі матеріали створюються лише в електронній формі та висвітлюються у формі відкритих даних. Це дозволить підвищити рівень прозорості в лісовій галузі;
лісогосподарські заходи – рубки та лісорозведення, будуть проектуватись з урахуванням збереження пралісів, рідкісних видів флори та фауни, степових та лучних ділянок, заповідних територій тощо.
Джерело: https://cutt.ly/fIanm8V

Show Buttons
Hide Buttons