До уваги громад! З’явилася типова Програма підтримки самозабезпечення харчовими продуктами

Мінрегіон виніс на порядок денний місцевого самоврядування важливе питання – продовольчу безпеку. 21 липня відбулося публічне обговорення «Продовольча безпека громад в умовах війни: глобальний та локальний погляди», яке відомство провело у партнерстві з Проектом USAID «ГОВЕРЛА» та Українським кризовим медіа центром.
Серед інших учасників, участь в обговоренні взяла також Тетяна Лебуховська, керівниця ініціативи «Сади Перемоги», що підтримується проектом міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance). Вона повідомила про Типову Програму підтримки самозабезпечення харчовими продуктами, яка може стати корисною органам місцевого самоврядування.
Розробка такої програми громадами передбачена урядовим Планом заходів забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.
За словами Тетяни Лебуховської, типова Програма передбачає здійснення декількох кроків. Найперше – це громада повинна провести оцінку ризиків, тому що ризики громад на прифронтових територіях – одні, у тилових громадах – зовсім інші. Наступним кроком є оцінка потреб громад у харчових продуктах. Далі – розробка плану дій для самозабезпечення харчовими продуктами і залучення ресурсів на втілення плану.
У Мінрегіоні вітають таку ініціативу «Садів перемоги» і звертають на неї увагу територіальних громад.
?Типова Програма підтримки самозабезпечення харчовими продуктами полегшить громадам формування власної дорожньої карти продовольчої безпеки. Органам місцевого самоврядування варто звернути на це увагу і ретельно зайнятися питаннями не тільки створення продовольчого резерву, а й розвитку місцевого виробництва і переробки. Варто взяти до уваги можливості, які надає держава – безповоротні гранти на створення теплиць і садів. Це може зацікавити мешканців громад, людей, які вимушено покинули домівки через війну і знайшли прихисток в інших громадах. Чимало органів місцевого самоврядування будують сьогодні нові побратимські відносини із зарубіжними муніципалітетами. Тут було б доречним розглянути можливість залучення обладнання для створення невеличких переробних заводів, крафтових виробництв. Це можливо і це можливості громад вирішити питання не тільки з продовольством, а й зі створенням нових робочих місць?, – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій Вячеслав Негода.
Завантажити Типову Програму можна тут: https://decentralization.gov.ua/news/15256
До слова, портал «Децентралізація» створив окрему тематичну рубрику «Продовольча безпека громад», де акумулюється корисна інформація – від законодавчого забезпечення до реальних практик громад: https://decentralization.gov.ua/war/food-about

Show Buttons
Hide Buttons