Прийняття документів ЦНАПами для надання адміністративних послуг у сфері будівництва стосовно об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об’єктів з незначними наслідками (СС1) та об’єктів, будівництво яких здійснено на підставі будівельного паспорта на підставі того, що об’єкт будівництва розташований на території іншої територіальної громади.

З 01 жовтня 2021 року набрав чинності пункт 174 Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 року № 681 «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» (далі – Прядок), відповідно до якого через електронний кабінет адміністратора центру надання адміністративних послуг здійснюється:
1) створення, завантаження та підписання документів;
2) створення та подання електронних документів для отримання замовниками адміністративних послуг у сфері будівництва;
3) завантаження документів, необхідних для отримання замовниками адміністративних послуг у сфері будівництва;
4) отримання відомостей (даних) про стан розгляду електронних документів та результати їх розгляду;
5) листування з користувачами електронної системи, держателем та технічним адміністратором.
Відповідно до пункту 123, підпункту 1 пункту 124 Порядку електронний кабінет є компонентом електронної системи, який забезпечує електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг.
Електронний кабінет призначений, зокрема, для подання, виготовлення та отримання таких документів в електронній формі, вчинення дій, пов’язаних з:
– отриманням вихідних даних (містобудівних умов та обмежень і технічних умов (у тому числі з укладенням договорів про надання технічних умов відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги»), завдань на проектування;
– отриманням права на виконання підготовчих та будівельних робіт;
– прийняттям в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
– присвоєнням, зміною, коригуванням, анулюванням адреси об’єкта нерухомого майна.
Так, відповідно до пункту 41 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 466 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 р. № 747), документи, що надають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, подаються за вибором замовника до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю особисто через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет шляхом подання засобами програмного забезпечення Єдиного державного вебпорталу електронних послуг або заповнюються та надсилаються рекомендованим листом з описом вкладення до центру надання адміністративних послуг.
Центри надання адміністративних послуг під час прийняття документів у замовників, адміністратори центрів надання адміністративних послуг через кабінет на Порталі Дія або електронний кабінет користувача створюють заявку з накладенням електронного підпису, завантажують до кабінету шляхом сканування документи, що подані заявником, та надсилають до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю.
Створення та подання електронних документів, завантаження документів, необхідних для отримання адміністративних та інших послуг у сфері будівництва, отримання відомостей (даних) про стан розгляду електронних документів та результати їх розгляду здійснюється через електронний кабінет відповідно до Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 681.
Аналогічні норми містяться й у Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2015 р. № 750).
Таким чином, подання документів до ЦНАП для надання адміністративних послуг у сфері будівництва щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об’єктів з незначними наслідками (СС1) та об’єктів, будівництво яких здійснено на підставі будівельного паспорта здійснюється не залежно від місцезнаходження об’єкта будівництва.
Зазначаємо, що згідно з пунктом 8 Порядку технічним адміністратором Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва є державне підприємство «ДІЯ» (далі – технічний адміністратор), що належить до сфери управління Мінцифри.
Для підключення адміністраторів ЦНАП та отримання доступу до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва необхідно надіслати офіційне звернення у вигляді доданої таблиці (додається) разом із супровідним листом на адресу: технічного адміністратора [email protected] в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису керівника уповноважено органу (у разі функціонування ЦНАП як структурного підрозділу лист має підписати керівник юридичної особи, в складі якої діє ЦНАП).

Show Buttons
Hide Buttons

KetoFast4Me Keto + ACV Gummies Reviews – Should You Use or Cheap Brand? Puravive Reviews – Proven Weight Loss Support or Real Customer Risks? Vitality Vibes CBD Gummies – An Honest Review of Their Relaxation and Health Benefits Keto Fusion Keto ACV Gummies: A New Way to Support Keto Success – A Detailed Review Boost Your Weight Loss with Nutrisystem Shakes Valiant Keto ACV Gummies Review: Can They Enhance Your Keto Weight Loss? Is ReduPhine the Secret to Effective Fat Burning? An In-Depth Review Ketogenix Capsules Review: Latest Keto Research Included