Увага!

Відповідно до ст. 1️⃣2️⃣6️⃣8️⃣ Цивільного кодексу України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням.
⛔️Спадкоємець може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого ?Цивільним кодексом. Цей термін становить 6️⃣ місяців з часу відкриття спадщини. На час дії воєнного стану? строк прийняття чи відмови від спадщини зупиняється, але не більше ніж на 4️⃣ місяці.
?Заява про відмову від прийняття спадщини подається нотаріусу??‍? або в сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
☝?Для окремих категорій громадян передбачений особливий порядок відмови від прийняття спадщини. Зокрема, фізична особа, цивільна дієздатність якої обмежена, може відмовитися від прийняття спадщини за згодою піклувальника і органу опіки та піклування.
❌Неповнолітня особа віком від 14 до 18 років може відмовитися від прийняття спадщини за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальника і органу опіки та піклування. Батьки (усиновлювачі), опікун можуть відмовитися від прийняття спадщини, що належить малолітній, недієздатній особі, лише з дозволу органу опіки та піклування.
⚠️Відмова від прийняття спадщини є безумовною і беззастережною. Відкликати відмову можна впродовж строку, встановленого для її прийняття.
Варто знати, що спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця за заповітом. Спадкоємець має право відмовитися від частки у спадщині спадкоємця, який відмовився від спадщини на його користь.
❗️Відмова від прийняття спадщини за певних підстав може бути визнана судом недійсною. Як зазначено у статті 1️⃣2️⃣7️⃣5️⃣ Цивільного кодексу, якщо від прийняття спадщини відмовився один із спадкоємців за заповітом, частка у спадщині, яку він мав право прийняти, переходить до інших спадкоємців за заповітом і розподіляється між ними порівну.
➡️ Якщо від прийняття спадщини відмовився один із спадкоємців за законом з тієї черги, яка має право на спадкування, частка у спадщині, яку він мав право прийняти, переходить до інших спадкоємців за законом тієї ж черги і розподіляється між ними порівну.
➡️ Якщо на спадкоємця за заповітом, який відмовився від прийняття спадщини, було покладено заповідальний відказ, обов’язок за заповідальним відказом переходить до інших спадкоємців за заповітом, які прийняли спадщину, і розподіляється між ними порівну.
Відмова спадкоємця за заповітом від прийняття спадщини не позбавляє його права на спадкування за законом.
За матеріалами: http://surl.li/dmhhy
Show Buttons
Hide Buttons

Noom Weight Loss: Is It the Right Fit for Your Weight Loss Strategy? Endura Naturals Male Enhancement Pills Review – Real Men’s Booster or Scam? Veronvy Drops Review: Pros and Cons of This Weight Loss Support Supplement Yvette Nicole Brown Weight Loss: 10 Surprising Strategies for Sustainable Weight Loss Experience Enhanced Ketosis with Keto Rain Keto BHB Gummies: Are They Worth It? I Personally Tried & Tested The Celsium Keto ACV Gummies – Here is My Review Is Keto Expert the Key to Accelerating Ketosis? A Comprehensive Review Ketosyn Keto + ACV Gummies Review – Is It Right For You? Noom Weight Loss: Is It the Right Fit for Your Weight Loss Strategy? Turmeric and Apple Cider Vinegar for Weight Loss: Top 10 Benefits for Over 45s Titan Boost Male Power Review: Is This the Key to Unlocking Peak Male Performance? Nutrisystem Complete 55: Comprehensive Guide to Healthy Weight Loss