Тренінг для тренерів з питань правосуддя
У рамках програми “Відновлення гідності та правосуддя в Україні”, спрямованої на притягнення до відповідальності за міжнародні злочини, скоєні в Україні, яка фінансується Міністерством закордонних справ Нідерландів, Вищою школою публічного управління спільно з Національним агентством України з питань державної служби, Гаазькою академією місцевого управління, незалежною неурядовою організацією UpRights та професійним міжуніверситетським центром знань і досліджень T.M.C. Asser Institute здійснюється реалізація проєкту з розробки навчального курсу з питань перехідного правосуддя та підготовки тренерів для його подальшого впровадження.
з 27 по 31 травня 2024 року, за результатами попереднього ретельного відбору учасників, керівник апарату Херсонської районної державної (військової) адміністрації Тетяна Крулицька, разом з представником Херсонської обласної військової адміністрації Тетяною Козирською, взяли участь у тренінгу для тренерів з питань правосуддя, який відбувся у місті Гаага, Королівство Нідерландів. У навчанні, також, взяли участь державні службовці центральних та місцевих органів виконавчої влади України , представники органів місцевого самоврядування, у тому числі місцевих громад, на територіях яких ведуться активні бойові дії.
Протягом п’ятиденного навчання учасники разом з експертами обговорювали шляхи застосовування механізмів і цілей правосуддя перехідного періоду саме в Україні, підходи до ППП в умовах діючого збройного конфлікту з рф у місцевих громадах, у тому числі які розташовані в зонах активних бойових дій, виклики, з якими зіштовхується місцева влада на цих територіях, тощо. За результатами обговорень розроблявся план розгортання навчання в Україні, сесій як онлайн так і очних.
В учасників протягом навчання була можливість ознайомитись з роллю тренера при впровадженні навчального курсу, механізмами розробки і представлення тренінгів та семінарів, оволодіти техніками інтерактивного навчання, тощо.
Майбутні тренери у рамках проходження тренінгів долучались до публічних лекцій з питань репарацій, правових аспектів імплементації ППП в Україні, брали участь у круглих столах з представниками міжнародних організацій, здійснили навчальний візит до Міжнародного кримінального суду, де мали змогу поставити питання і отримати відповіді на них стосовно роботи МКС.
Майбутні тренери по закінченню навчання отримали сертифікати про проходження навчального курсу та після підбиття підсумків розробили план роботи на майбутнє.