Як розвиватиметься штучний інтелект в Україні: результати аналізу сфери

Як розвиватиметься штучний інтелект в Україні: результати аналізу сфери
ШІ вже змінює світ, і ми не просто спостерігаємо — Україна має шанси стати важливим гравцем сфери. Наша мета — до 2030 року увійти в топ-3 країни світу за рівнем інтеграції та впровадження AI-рішень. Україна посідає друге місце в Східній Європі за кількістю АІ-компаній, але паралельно маємо виклики, з якими треба боротися, щоб вийти на міжнародну арену лідерів та зробити економічний стрибок.
Серед викликів сфери:
- низький рівень фінансування AI-інновацій
- відсутність якісної ШІ-інфраструктури та сучасних освітніх програм
- висока конкуренція на глобальному AI-ринку
Щоб подолати виклики, Мінцифра запустила WINWIN AI Center of Excellence — перший в Україні центр передового досвіду, який об’єднує експертів, створює нові AI-продукти й масштабує рішення в публічному секторі, обороні, медицині, освіті та бізнесі.
Для подолання перешкод та реалізації ШІ-потенціалу необхідно розпочати низку інноваційних проєктів, які дадуть змогу тестувати новітні технології в реальних умовах і сприятимуть їх інтеграції в ключові галузі економіки:
- створення освітніх програм для підготовки AI-спеціалістів, зокрема підтримуваних бізнесом та дослідницькими центрами у сфері ШІ;
- розбудова технічної інфраструктури: інноваційних хабів, технопарків, інкубаторів для стартапів, національних платформ для аналізу великих даних тощо;
- збільшення державної підтримки, ефективного регулювання і фінансування, зокрема через розробку стратегії розвитку сфери та профільного законодавства, надання грантів для стартапів, створення державних програм з інтеграції ШІ в державний сектор;
- розвиток міжнародної співпраці через членство в міжнародних AI-організаціях, партнерство з міжнародними компаніями та науковими центрами, промоція українських компаній і продуктів на міжнародних ринках.
Аналіз стане основою для майбутньої національної стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні. Детальніше з документом ознайомлюйтеся за посиланням.
Аналіз секторального напряму ШІ та первинне бачення розвитку галузі розробила експертна група при Міністерстві цифрової трансформації України за сприяння проєкту «Цифровізація для зростання, доброчесності та прозорості» (UK DIGIT), що виконується Фондом Євразія та фінансується UK Dev.
Стратегію цифрового розвитку інновацій до 2030 року створено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Офісом ефективного регулювання BRDO, за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Секторальні стратегії структуровані за підтримки проєкту Good Governance Fund «Інноваційна екосистема», що фінансується UK International Development.
За матеріалами Мінцифри