Увага!

Відповідно до ст. 1️⃣2️⃣6️⃣8️⃣ Цивільного кодексу України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням.
⛔️Спадкоємець може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого ?Цивільним кодексом. Цей термін становить 6️⃣ місяців з часу відкриття спадщини. На час дії воєнного стану? строк прийняття чи відмови від спадщини зупиняється, але не більше ніж на 4️⃣ місяці.
?Заява про відмову від прийняття спадщини подається нотаріусу??‍? або в сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
☝?Для окремих категорій громадян передбачений особливий порядок відмови від прийняття спадщини. Зокрема, фізична особа, цивільна дієздатність якої обмежена, може відмовитися від прийняття спадщини за згодою піклувальника і органу опіки та піклування.
❌Неповнолітня особа віком від 14 до 18 років може відмовитися від прийняття спадщини за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальника і органу опіки та піклування. Батьки (усиновлювачі), опікун можуть відмовитися від прийняття спадщини, що належить малолітній, недієздатній особі, лише з дозволу органу опіки та піклування.
⚠️Відмова від прийняття спадщини є безумовною і беззастережною. Відкликати відмову можна впродовж строку, встановленого для її прийняття.
Варто знати, що спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця за заповітом. Спадкоємець має право відмовитися від частки у спадщині спадкоємця, який відмовився від спадщини на його користь.
❗️Відмова від прийняття спадщини за певних підстав може бути визнана судом недійсною. Як зазначено у статті 1️⃣2️⃣7️⃣5️⃣ Цивільного кодексу, якщо від прийняття спадщини відмовився один із спадкоємців за заповітом, частка у спадщині, яку він мав право прийняти, переходить до інших спадкоємців за заповітом і розподіляється між ними порівну.
➡️ Якщо від прийняття спадщини відмовився один із спадкоємців за законом з тієї черги, яка має право на спадкування, частка у спадщині, яку він мав право прийняти, переходить до інших спадкоємців за законом тієї ж черги і розподіляється між ними порівну.
➡️ Якщо на спадкоємця за заповітом, який відмовився від прийняття спадщини, було покладено заповідальний відказ, обов’язок за заповідальним відказом переходить до інших спадкоємців за заповітом, які прийняли спадщину, і розподіляється між ними порівну.
Відмова спадкоємця за заповітом від прийняття спадщини не позбавляє його права на спадкування за законом.
За матеріалами: http://surl.li/dmhhy
Show Buttons
Hide Buttons

Noura Keto ACV Gummies Review: Do They Really Accelerate Your Keto Results? Autumn Secrets: How Brendan Fraser Achieved His Remarkable Weight Loss? Vitality Vibes CBD Gummies – An Honest Review of Their Relaxation and Health Benefits Noura Keto ACV Gummies Review: Do They Really Accelerate Your Keto Results? The Power of Booster XT: A Review of Its Benefits for Energy and Stamina Nourish Wave Keto Gummies Review: Is This The Right Ketogenic Product For You? Can Leaf Keto ACV Gummies Support Your Keto Journey? Here’s What We Found Mega Plex Gummies Review: Can They Truly Boost Male Performance?