Команда Stop_sexтинг продовжує інформувати про надмірний екранний час та його ризики
Чим небезпечна надмірна кількість часу онлайн?
Погіршення уваги
Технології дуже швидко розвиваються та вимагають миттєвої реакції, що впливає на тривалість уваги в дітей молодшого віку та підлітків.
Ризик виникнення депресії
Підлітки та діти, які проводять багато часу онлайн, частіше повідомляють про проблеми з психічним здоров’ям.
Надмірна вага
Діти, які проводять більше часу з девайсами, менше рухаються. У них розвиваються звички, які не передбачають фізичної активності, що може призвести до надмірної ваги.
Проблеми соціальної взаємодії
Спілкування в соціальних мережах позбавляє навичок повноцінної комунікації, коли діти можуть говорити, грати одне з одним особисто. Тому часто буває, що малеча збирається офлайн, а вона все одно більше часу проводить із телефоном, аніж з іншими дітьми.
Проблеми з поведінкою
Діти молодшого шкільного віку, які проводять із ґаджетами понад дві години на день, часто страждають від розсіювання уваги та можуть бути схильними до соціальних проблем.
Агресія
Діти часто повторюють те, що бачать на екрані телевізора чи в ґаджеті. Це також може стати причиною, що дитина вирішуватиме складні ситуації за допомогою агресивних дій.
Ризикована поведінка персонажів
Персонажі на телебаченні та у відеоіграх часто зображують ризиковану поведінку (як-от куріння та алкоголізм), а також підсилюють гендерно-рольові та расові стереотипи.
Варто зазначити, що важливо говорити з дітьми про контроль часу онлайн, адже екологічне використання інтернету сприяє гармонійному розвитку дітей, їхніх соціальних навичок і технологічних вмінь.