Як з липня змінюється регулювання трудових відносин?
Від сьогодні за працівниками, призваними на військову службу або прийнятими на військову службу за контрактом, зберігаються лише місце роботи та посада, але не середній заробіток, як було раніше.
? Нові підстави для припинення трудового договору:
? смерть роботодавця – фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою.
Для цього працівник подає в електронній або паперовій формі до будь-якого центру зайнятості заяву про припинення трудового договору з викладенням відповідної інформації та копії документів, що підтверджують ці обставини (за наявності). Датою припинення трудового договору є день подання заяви.
? смерть працівника, визнання його судом безвісно відсутнім або оголошення померлим;
? відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль.
Підставою для розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця тепер є неможливість забезпечення працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку зі знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій. Про таке звільнення працівника необхідно попередити за 10 днів.
❓ Які зміни у правовому регулюванні трудових відносин на період воєнного стану?
? Читайте за посиланням: https://law-in-war.org/yak-z-lypnya-zminyuyetsya…/
____________________________________
Телеграм-канал «Право в умовах війни»: https://t.me/Law_in_War