Стамбульська конвенція. Запитання та відповіді
ЧИ СТАНОВИТЬ КОНВЕНЦІЯ ЗАГРОЗУ ДЛЯ ТРАДИЦІЙНИХ СІМЕЙНИХ СТРУКТУР?
? Конвенція в жодному разі не регулює сімейне життя та сімейні структури. Конвенція вимагає від Урядів гарантувати безпеку потерпілих, які опинилися в небезпечних ситуаціях вдома чи яким загрожують члени родини або партнери. У ній також немає визначення «сім’ї», вона не заохочує певний тип сім’ї.
? Оскільки мета полягає в боротьбі з насильством стосовно жінок і домашнім насильством, де б воно не траплялося, її застосування не обмежується лише офіційними подружжями, а поширюється на всіх партнерів, незалежно від того, чи вони одружені.
? Урядам потрібно боротися із стереотипами, які вкорінюють та підкріплюють насильство, шляхом заохочення ненасильницької поведінки, рівноправності між жінками та чоловіками, обізнаності про гендерні стереотипи тощо.
?За матеріалами брошури Ради Європи про конвенцію: https://bit.ly/3PjCP0C
?Нагадаємо, Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію 20 червня 2022 р. Конвенція є найбільш всеосяжним міжнародним договором щодо боротьби з насильством стосовно жінок і домашнім насильством.
ℹ️Інформація поширюється в межах проєкту Офісу Ради Європи в Україні «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні» (COVAW): https://bit.ly/3NLwKsL
Офіс Ради Європи в Україні – Київ
#СтамбульськаКонвенція
Illustration: Офіс Ради Європи в Україні – Київ