Півроку з моменту першого ефіру телемарафону «Єдині новини». За цей час марафон змінився. Зміни відбуваються і досі, тому що він – це живий організм, який намагається відповідати вимогам часу та свого глядача. Він втратив бійця – телеканал «Україна», але це не зламало марафон, всі інші учасники затягнули пояси та продовжили свою роботу.
Телемарафон – це майже 2000 журналістів, медійників і технічного персоналу, це 5000 сюжетів та 12 000 прямих включень з України та світу та цілодобове мовлення на різних платформах від Т2 та супутника до ОТТ-платформ та Digital.
«Єдині новини» – це унікальний продукт. Міжнародні партнери завжди з цікавістю питають про його роботу та, впевнений, не уявляють, чи змогли б їхні медіа так консолідуватись.
У нас в країні немає як такої військової цензури, яка б могла бути. Із табу – лише те, що шкодить нашим військовим. Тож можна обирати звідки споживати інформацію – завжди є альтернатива.
Тим більш чесним є вибір глядача. При всій різноманітності джерел інформації, сьогодні марафон конкурує лише з телеграм каналами, які набирають шаленої популярності. Згідно останнього опитування від Center for Insights in Survey Research на замовлення USAID 47% українців звертаються до телемарафона як до надійного джерела інформації про ситуацію в Україні.
Згідно соціології КМІС за липень телемарафон «Єдині новини» зараховують до топ-2 джерел для отримання інформації. Серед різних джерел інформації найбільше респондентів довіряє телемарафону «Єдині новини» – 57%. Схвально ставляться до телемарафону як методу формування спільного погляду 65%. Якщо аналізувати результати у розрізі топ-3 засобів масової комунікації, то більшість тих, хто на перше місце ставить телемарафон «Єдині новини», пояснюють це правдивістю / достовірністю інформації.
Результати опитування від Gradus показують, що 93% опитаних знають про телемарафон з початку повномасштабної війни. 69% респондентів висловлюють довіру до телемарафону як джерела новин.