Продовжуємо серію публікацій, присвячених онлайн діалогу
The Aspen Institute Kyiv який відбувся 30 серпня. У третьому і заключному матеріалі ми розповімо про досвід євроінтеграції від іноземних колег з Польщі, Латвії та Хорватії:
Марек Табор, Голова відділу освіти для керівників європейського коледжу в Ноталіні, Польща:
“Вже розроблено 16 курсів електронного навчання англійською мовою. Про них можна детальніше дізнатися на офіційному сайті Коледжу. В кінці вересня вони будуть доступні українською. Заявки подали вже близько 300 людей”.
Рафал Гікавий, колишній Генеральний директор Офісу Комітету з питань європейської інтеграції Польщі:
“Ми розпочали з дуже загального навчання для профільних міністерств — знайомство з інституціями ЄС та його політикою. Зазвичай, це відбувалося на базі престижних університетів, наприклад, у Національної школи адміністрації (Франція). Також Офіс Комітету з питань європейської інтеграції підписав декілька угод з коледжами Європи, інституціями, котрі дозволяли нам брати участь у конференціях і семінарах на привілейованих умовах”.
Тамара Обрадович Мазал, колишня заступниця керівника переговорної групи, помічниця міністра, відповідальна за скринінг та наближення законодавства. Хорватія:
“Програма стипендій дозволяла делегувати державних службовців на навчання за кордон. Після повернення випускників працевлаштовували у міністерства з періодичною ротацією з одного в інше. Це було критично необхідно для транспозиції”.
Есмеральда Балоде-Бурака, викладачка латвійського університету, учасниця програми навчання праву ЄС:
“Щоб я порекомендувала — не пропускати можливість проходження навчання. Якщо є шанс стати учасником безкоштовно, навіть онлайн, обов’язково скористайся ним. Через кілька років такої можливості може не бути, або вона коштуватиме дорого. Для мене це було найкраще рішення в моєму житті. Я заражена цим духом і працюю вже багато років”.