Увага!
Не зважаючи на військову агресію, розв’язану російською федерацією, держава продовжує забезпечувати всіх пацієнтів після трансплантації препаратами імуносупресивної дії на безоплатній основі.
Після пересадки органів – на час перебування у стаціонарі – імуносупресантами пацієнта забезпечує лікувальний заклад. Перед випискою зі стаціонару медики складають йому консультативний висновок зі схемою лікування, у якій вказані препарати і рекомендована доза.
Після виписки пацієнту необхідно звернутися до Департаменту охорони здоров’я (ДОЗ) за місцем проживання. Відповідальний співробітник Департаменту ставить такого пацієнта на облік, робить відповідне замовлення необхідних ліків і роз’яснює порядок їх отримання.
За інформацією Українського центру трансплант-координації, для взяття на облік пацієнт повинен надати ДОЗ наступні документи:
паспорт або ID-картку;
індивідуальний податковий номер;
виписний епікриз із медичної картки, виданий закладом, де виконана трансплантація;
консультативний висновок лікаря-трансплантолога про призначення засобів імуносупресивної терапії.
Люди, які через війну змушені були переїхати в інші регіони, мають звернутися до ДОЗ за новим місцем проживання. До вказаних вище документів слід додати довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщену особу.
Звертаємо увагу, що в умовах воєнного стану препарати імуносупресії видаються пацієнтам на 6 місяців.
При цьому слід обов’язково дотримуватися схеми проведення лабораторних досліджень щодо визначення концентрації препарату в крові і підтримувати зв’язок з лікарем-трансплантологом на предмет коригування дози препаратів.
Наразі у кожній області визначено відповідальну особу – представника ДОЗ, у якого можна отримати консультацію телефоном щодо забезпечення препаратами імуносупресії в конкретному регіоні.
Список відповідальних осіб з контактними телефонами розміщено на сайті Українського центру трансплант координації за посиланням https://utcc.gov.ua
·