Аби зайти у переговорний процес щодо вступу в ЄС на сильних позиціях, маємо суттєво посилити сферу державного управління та державної служби.
Про що ще розповіла урядовиця:
В Україні має запрацювати держслужба рівня держави-члена ЄС ще до офіційного вступу. Ми не будемо будувати систему «з нуля». Необхідно провести аналіз попереднього досвіду і переглянути підходи відповідно до нового статусу країни-кандидата. Одним з ключових моментів є посилення та суттєве розширення «команди євроінтеграторів» у владних органах.
«Державний службовець України майбутнього» – це держслужбовець держави-члена ЄС, який вільно володіє англійською мовою, іншою мовою ЄС, добре розуміє загальноєвропейські процеси, тобто експертиза не «обмежується» національними кордонами. Маємо забезпечити високопрофесійне і гідне представництво інтересів України при формуванні політик всього ЄС.
Що це означає? Передусім назавжди відійти від виконання «для галочки», режиму «copy paste». Важливо розвивати глибоке розуміння «духу» права ЄС і смислів, які стоять за регламентом або директивою ЄС, а не просте копіювання законодавства. Необхідно тренувати в собі здатність відчувати традиції права ЄС. До речі, це стосується не лише держслужбовців, але й високопосадовців, парламентарів. Адже, у праві ЄС, людина з її правами та гідністю стоїть в центрі всього».
Про те, які зміни чекатимуть на державних службовців в контексті євроінтеграції, сильні сторони української держслужби та кращі практики публічної служби країн Європи – детальніше читайте у текстовій версії інтерв’ю:
https://bit.ly/3d1NYFW