Саме так зараз можна охарактеризувати громадянське суспільство. І якщо військові спільно діють на фронті, то спільних та злагоджених рішень потребують і громадянські інституції.
З цією метою 15 громадських організацій Херсонщини ініціювали онлайн-зустріч із новим головою
Херсонська обласна державна адміністрація Ярослав Янушевич. Обговорювали пріоритети і завдання адміністрації та співпрацю з громадським середовищем.
Організації-учасниці зустрічі від початку повномасштабної війни здійснюють діяльність у декількох напрямках. Зокрема, надання гуманітарної допомоги, допомога в евакуації та підтримка деокупованих громад, створення інтеграційних просторів і надання соціально-психологічних послуг ВПО, протидія російській пропаганді та культурно-мистецький спротив.
“Усі потреби тісно пов’язані із завданнями, які ставить перед собою і Херсонська ОВА, і громадські організації. Тому налагодження діалогу та координація спільних дій є важливими для ефективного вирішення потреб як херсонців, Херсонщини, так і тих, хто виїхав за її межі через війну. Адже мета – спільна – допомагати людям”, – зауважує виконавча директорка
ГО “Громадський центр “Нова генерація”, учасниця зустрічі
Оксана Глєбушкіна.
ПОТРЕБИ, СФОРМОВАНІ ПРЕДСТАВНИКАМИ ОГС:
• Придбання побутових генераторів, машин швидкої допомоги, забезпечення пальним і ремонтом автобусів, а шелтерів – кріслами колісними.
• Збільшення квоти безкоштовної евакуації та скорочення часу на подачу заявок на виїзд.
• Вирішення питань із правилами та документами для виїзду, пропуском і передачею гуманітарних вантажів.
• Створення робочих груп за участю профільних заступників та визначення формату співпраці з Херсонською ОВА. А також залучення громадськості до вирішення безпекових і гуманітарних питань Херсонської області.
ЗАВДЯКИ ЦІЙ ЗУСТРІЧІ, УЧАСНИКИ ПОЧАЛИ ФОРМУВАТИ:
• Спільний перелік гуманітарних потреб деокупованих громад Херсонської області
• Швидкі комунікації для оперативного реагування на проблемні питання у процесах забезпечення громад області гуманітарною допомогою
• Координацію дій у залученні міжнародної технічної допомоги та комунікації з міжнародними донорськими організаціями
Важливо: Херсонська ОВА планує створити у різних регіонах України центри підтримки ВПО «Я – Херсон» і бачить громадські організації партнерами у цьому процесі.
До слова, один із таких центрів нещодавно розпочав роботу і в Івано-Франківську. Тут з херсонцями вже працюють громадські організації, які переїхали до Франківська.
Адреса: вул. Січових Стрільців, 13 а (приміщення головпоштамту, вхід збоку – зі сторони вул. Левка Бачинського), поверх 4, каб. 9. Запрошуємо до співпраці!