Верховна Рада України схвалила рішення про об’єднання Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування. Це дає змогу зменшити витрати на адміністрування страхових коштів, направивши вивільнені кошти на забезпечення страхових виплат. Сьогодні Верховна Рада України схвалила проект Закону України ,,Про внесення змін до Закону України ,,Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Законопроектом передбачається приєднання Фонду соціального страхування України до Пенсійного фонду України з 1 січня 2023 року. Також це розширює можливості контролю за цільовим використанням коштів соціального страхування, дозволить забезпечити вчасне виконання зобов’язань щодо здійснення страхових виплат, зокрема, у разі тимчасової втрати працездатності та нещасних випадків на виробництві.
В Україні запрацював “Єдиний портал вакансій”, який покликаний значно полегшити українцям пошук роботи. Новий портал дає змогу знайти інформацію про роботу відповідно до регіону, галузі чи напрямку, очікуваного рівня зарплати. Новий інструмент допоможе і роботодавцям, і працівникам та сприятиме відновленню та подальшому розвитку економіки. Створення порталу було ініційоване Міністерством економіки та Державною службою зайнятості навесні 2022 року. Наприкінці травня Мінекономіки та Держслужба зайнятості підписали про співпрацю та інформаційну взаємодію між з 6 найбільшими сайтами з працевлаштування
Сфера вищої освіти отримала від Європейської асоціації міжнародної освіти премію «EAIE-2022» у категорії «Візія та лідерство». З 13 до 16 вересня 2022 року в місті Барселона (Королівство Іспанія) відбулась щорічна конференція Європейської асоціації міжнародної освіти (European Association for International Education (EAIE)). Під час заходу сфера вищої освіти України відзначена премією «EAIE-2022» у категорії «Візія та лідерство» від Європейської асоціації міжнародної освіти (EAIE). Уперше за 32 роки переможцем премії за бачення та лідерство стала не окрема організація, а сфера вищої освіти України в цілому за реакцію та стійкість під час жорстокої війни росії проти України.
У межах підготовки проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», Міністерством освіти і науки України проводиться робота щодо підготовки змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» з метою здійснення розподілу коштів освітньої субвенції на 2023 рік між місцевими бюджетами.
Подавання документів через електронний кабінет, гнучкість для вступників з тимчасово окупованих територій (ТОТ), збільшені повноваження приймальних комісій – ці та інші зміни передбачені оновленими Типовими правилами прийому до закладів профосвіти. Наказ МОН від 10 червня 2022 року № 541, яким визначаються нові правила, вже зареєстровано у Мін’юсті. Документ набув чинності 20 вересня 2022 року.
Українські заклади вищої освіти і наукові установи продовжують приєднуватися до електронних ресурсів на платформі «Research4Life». Через єдиний портал «Research4Life» працівники зареєстрованих установ, зокрема, мають доступ до міжнародних баз даних, їхніх інструментів та метрик. Станом на 20 вересня 2022 року для українських користувачів доступно вже 39 баз даних, зокрема 24 – з відкритим доступом та 15 баз даних, доступ до яких раніше здійснювався через передплату. Більшість цих ресурсів – англомовні.
20 вересня 2022 року Ігоря Клименка нагородили званням найкращого студента світу за версією престижної Всесвітньої премії Global Student Prize. Про це повідомили у Нью-Йорку (США) організатори премії Varkey Foundation. Хлопець зробив інноваційний винахід, поєднавши безпілотник з міношукачем. Коптер дистанційно віднаходить вибухонебезпечні предмети завдяки електромагнітному й оптичному дослідженню поверхонь. Може знаходити різні типи мін, а найголовніше – передавати точні координати знайдених об’єктів саперам.
Кілька різновидів інкубаторів, конверти, що зберігають тепло, та переносні бокси передані до медзакладів. Інкубатори, транспортні інкубатори, інкубатори-трансформери, столи та відкриті реанімаційні (хірургічні) системи, теплозберігальні конверти, переносні бокси з обігрівом. Це – перелік забезпечення, над яким працює команда МОЗ та державного підприємства «Медичні закупівлі України». Таке обладнання надходить як гуманітарна допомога від різних донорів і благодійників, зокрема: Національного комітету Червоного Хреста України, Crown Agents, Ukrainian Association of Washington State, Ukrainian Medical Alliance, Уряду Каталонії, подружжя Володимира та Олени Зеленських, подружжя Олени та Віктора Пінчуків, посольств та міжнародних агенцій. Наразі вже надано понад сотню одиниць обладнання – у перинатальні центри, пологові та реанімаційні відділення з неонатологічними місцями. Підставою для надання обладнання є офіційний запит від закладу. Команда розподіляє інкубатори між закладами з огляду на особливості воєнного часу, шляхи евакуації, розселення тих, хто вимушений покинути домівки у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії, та інші фактори.
Лікарні, які не ввійшли до спроможної мережі, й надалі контрактуватимуться із НСЗУ. Медичні заклади, які не стали частиною спроможної мережі, продовжать функціонувати та укладатимуть контракти з Національною службою здоров’я. Виключенням для таких лікарень стануть лише пакети на лікування інсульту та інфаркту. На них, починаючи з 2023 року, зможуть законтрактуватися лише кластерні та надкластерні медичні заклади, які увійдуть до спроможної мережі. Про це на засіданні парламентського підкомітету з питань охорони здоров’я розповів заступник міністра охорони здоровʼя Олексій Яременко. Наразі МОЗ спільно з місцевою владою працює над фіналізацією бачення кожного госпітального округу та медичних закладів, які до нього увійдуть.
Мінсоцполітики втретє передало до Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) список заяв на виплату грошової допомоги Мінсоцполітики в рамках укладеного меморандуму з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців передано список заяв для виплати грошової допомоги 130 000 особам. Серед них люди уразливих категорій – пенсіонери, які не є переселенцями, але потребують підтримки, які зареєстрували заявку на грошову допомогу від міжнародних організацій на платформі єДопомога.