Нагадуємо про випадки, коли пацієнт може отримувати ліки безоплатно ?

?Програма “Доступні ліки”
Українці можуть отримувати препарати безоплатно або з невеликою доплатою для амбулаторного лікування від таких захворювань:
➡серцево-судинні хвороби;
➡профілактика інсультів та інфарктів;
➡діабет ІІ типу;
➡бронхіальна астма;
➡нецукровий діабет;
➡інсулінозалежний дібет (інсуліни);
➡розлади психіки та поведінки;
➡епілепсія.
Незабаром також до програми будуть включені ліки від хронічного обструктивного захворювання легень та хвороби Паркінсона.
Рецепт виписує сімейний лікар, терапевт чи педіатр, або лікар-спеціаліст – ендокринолог (інсуліни), психіатр (розлади психіки та поведінки), невролог (епілепсія, хвороба Паркінсона).
На час дії воєнного стану рецепт на «Доступні ліки» може бути паперовий. Виписати його може будь-який лікар первинної медичної допомоги.
?Ліки з Національного переліку основних лікарських засобів. Ці ліки закуповують самі медзаклади і забезпечують їх пацієнтів на стаціонарному та амбулаторному лікуванні. Це базовий перелік основних лікарських засобів.
➡Актуальний Нацперелік https://cutt.ly/jCKabeo
Коли вам призначають ліки, поцікавтеся, які з них входять до Нацпереліку. Їх пацієнт має право отримувати безоплатно протягом усього курсу лікування та перебування в стаціонарі.
➡Перевірити, чи входять призначені препарати до Нацпереліку можна на сайті Ліки Контроль https://likicontrol.com.ua/ або у мобільному додатку.
Інформацію про наявні ліки мають оприлюднювати на стендах лікарні, а також на сайтах медзакладів та регіональних департаментів та управлінь охорони здоров’я.
?Ліки, які закуповуються через централізовані закупівлі.
Це дороговартісні препарати, які закуповує державне підприємство “Медичні закупівлі України” за заявками департаментів охорони здоров’я. Централізовано закуповуються лікарські засоби для онкохворих, пацієнтів з гемофілію, хворих на дитячий церебральний параліч, медикаменти для лікування туберкульозу тощо.
➡Перелік ліків за посиланням.
➡Перевірити їх наявність у закладі можна за допомогою сервісу Є-ліки https://eliky.in.ua/.
Перелік наявних ліків медзаклади мають публікувати на своїх сайтах та інформаційних стендах в приміщенні лікарні.
Відповідають за розподіл ліків у регіонах обласні департаменти охорони здоров’я. Тож вони можуть надати інформацію про те, чи наявні ліки та в яких закладах.

Show Buttons
Hide Buttons