Як студентам із ТОТ і переселенцям перевестися на держбюджет?

❗️❗️❗️Як студентам із ТОТ і переселенцям перевестися на держбюджет?
? Нещодавно Уряд затвердив механізм переведення таких студентів з контракту на місця державного замовлення в закладах фахової передвищої та вищої освіти.
Оприлюднена відповідна постанова Кабінету Міністрів України від 28.10.2022 № 1224. Вона була розроблена за дорученням Президента Володимира Зеленського.
❗️Хто має право перевестися з контрактної форми навчання на бюджетну?
▶️ Студенти, які проживають на ТОТ, на території громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) на території громад, що станом на 15 жовтня відповідного року включені до переліку, затвердженого Мінреінтеграції.
▶️ Студенти, які виїхали з таких територій.
А також:
– діти загиблих захисників України;
– учасники бойових дій і їхні діти;
– особи, що отримали інвалідність внаслідок війни, та їхні діти.
❗️УВАГА! Дія постанови розповсюджується на студентів, які:
– були зараховані на контракт до 2021 року включно;
– здобувають такий ступінь освіти вперше.
? Які документи потрібні для ВПО та студентів із ТОТ?
▶️ Витяг з реєстру територіальної громади.
Він має підтверджувати відомості про місце проживання (перебування) особи станом на 24 лютого 2022 року або містити інформацію про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) чи про зняття з нього на підставі відомостей ДМС.
▶️ Документ про освіту, здобуту в закладі, який розташований на території відповідних територіальних громад.
Він може стати у нагоді, якщо інформації у згаданому реєстрі немає або місце проживання знято з реєстрації до 24 лютого 2022 року.
? Куди надавати документи?
▶️ Треба звернутися із заявою до керівника свого закладу освіти. Виш здійснює верифікацію поданих документів і вносить інформацію про студента до Єдиної державної електронної бази з питань освіти в модулі «Здобувачі освіти».
❗️УВАГА! Переведення на місця державного замовлення студентів, дані про яких внесуть до ЄДЕБО після 15 листопада, може бути здійснено у 2023 році.
? На які бюджетні місця братимуть таких студентів?
▶️ Переведення здійснюватимуться за рахунок невикористаних місць державного замовлення у 2022 році, а також наявності вакантних (вивільнених) місць. За відсутності останніх можливе збільшення обсягу державного замовлення.
❗️УВАГА! Якщо у закладі є студенти зазначених вище категорій, керівникам закладів забороняється самостійно без дозволу відповідного держзамовника переводити студентів інших категорій на вакантні (вивільнені) місця державного замовлення.

За матеріалами: https://cutt.ly/gMqqVfJ

Show Buttons
Hide Buttons