#ДоступніЛіки
Пацієнти можуть отримувати рецепт на «Доступні ліки» як в електронному, так і в паперовому вигляді. Якщо у лікаря є доступ до електронної системи охорони здоров’я – він створить електронний рецепт, і номер рецепту та код підтвердження надійдуть на телефон пацієнта. За відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я лікар випише паперовий рецепт, поставивши свій підпис та печатку.
➡️Сімейний лікар може виписати електронний або паперовий рецепт на ліки при діабеті ІІ типу, серцево-судинних захворюваннях, хронічному обструктивному захворюванні легень. А також на ліки при нецукровому діабеті та інсулін, якщо раніше пацієнт отримав план лікування у ендокринолога. Звернутися можна до будь-якого лікаря первинки, незалежно від наявності укладеної декларації.
➡️Рецепти на препарати при розладах психіки та поведінки виписують психіатри. На препарати для лікування епілепсії — психіатри та неврологи. А також сімейний лікар, якщо є план лікування і первинне призначення спеціаліста.
❗Аптеки, які відпускають ліки за програмою «Доступні ліки» та інсулін за договором з НСЗУ, приймають і паперові, і електронні рецепти.
☎️Дізнатися контакти медичних закладів, де можуть виписати рецепт на «Доступні ліки» можна зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Також в контакт-центрі можуть допомогти з пошуком аптеки, де відпускають ліки. Також впізнати аптеку, яка відпускає ліки за програмою реімбурсації можна за наліпкою “Доступні ліки” або “+Інсуліни”.