У межах Національної програми психічного здоров’я було презентовано дорожню карту зі психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні під час та після війни.
Дорожня карта була розроблена за підтримки World Health Organization Ukraine і стала унікальним кейсом взаємодії уряду України, органів державної влади, представників неурядових організацій, міжнародних партнерів та експертних організацій.
✑ Стратегія дозволить швидко реагувати на виклики «тут і зараз». У ній визначено пріоритети, на які мають орієнтуватися всі, хто працює в сфері психічного здоров’я в умовах гуманітарної кризи.
Зі свого боку команда МОЗ вже здійснило низку важливих напрацювань у цій сфері. Зокрема:
☛ майже 700 таких фахівців пройшли це навчання за програмою mhGAP;
☛ до Програми державних медичних гарантій включено новий пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги»;
☛ подовжується збільшення мультидисциплінарних мобільних команд з психічного здоров’я, нині їх вже майже 80;
☛ внесення посади «клінічний психолог» та «психотерапевт» до переліку посад професіоналів з вищою немедичною освітою.
❝Всі ми є учасниками надзвичайно важливої справи, і представники МОЗ України безмежно вдячні за таку міжсекторальну взаємодію. Особливо хочеться подякувати першій леді України Олена Зеленська, адже саме така ініціатива є базисом рушійних змін та напрацювань у галузі психічного здоров’я. Зараз особливо важливо розуміти, що відбувається у кожному колективі та у суспільстві загалом, аби підтримати та простягнути руку допомоги кожному❞, – підкреслила Iryna Mykychak.
Дякуємо всім причетним до підготовки Дорожньої карти:
За матеріалами: http://surl.li/eanxg