Після запуску лічильника подання декларацій за 2021 рік на сайті НАЗК (https://bit.ly/3JDyowj) окремі народні депутати та топ-посадовці виявили бажання прозвітувати перед суспільством та подати свою е-декларацію.

Нагадаємо, що через повномасштабне вторгнення московії е-декларування в Україні стало не обов’язковим. Втім, кожен публічний службовець може продемонструвати свою доброчесність та подати декларацію добровільно.
Затягування народними обранцями питання відновлення обов’язкового декларування породжує для декларанта серйозний виклик – не заплутатись з даними, які мають бути відображені у деклараціях вже за два звітних періоди – за 2021-й та 2022-й роки. До того ж форма самої декларації саме перед повномасштабною війною була оновлена.
Національне агентство піклується про декларантів і завжди допоможе їм правильно заповнити і подати декларацію. Для цього ми починаємо публікацію роз’яснювальних матеріалів #Декларуйся, у яких будемо розповідати, як правильно заповнити кожен розділ декларації.
Сьогодні ми допоможемо правильно обрати вид декларації та її звітний період у розділі 1 “Вид декларації та звітний період”.
Отже, існує три види декларацій:
? Щорічна декларація. Охоплює звітний рік в період з 1 січня до 31 грудня включно.
Якщо станом на 31 грудня ви виконували функції держави або місцевого самоврядування, оберіть вид декларації “щорічна” та поставте позначку “я продовжую виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування”.
Якщо ж у звітному періоді ви звільнилися або в інший спосіб припинили виконання функцій держави або місцевого самоврядування, то, вказуючи вид декларації “щорічна”, обов’язково оберіть позначку “я припинив (-ла) виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування”. Інформація, що зазначається в такій декларації, має охоплювати період з 1 січня по 31 грудня включно року, в якому відбулось звільнення/припинення діяльності.
Зверніть увагу, що якщо ви звільнилися 31 грудня та ваша декларація містить всі необхідні дані, то ви можете не подавати декларацію після звільнення. Докладніше про те, за яких умов ви можете це не робити, читайте за посиланням: https://bit.ly/3lxiPhX
?Декларація при звільненні. Подається протягом 30 днів після звільнення і охоплює період з 1 січня по останній день перебування на посаді (https://bit.ly/3TC2PaY).
?Декларація кандидата на посаду. Охоплює звітний рік в період з 1 січня до 31 грудня включно.
Така декларація подається за звітний рік (з 1 січня по 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття / обрання на посаду.
Обравши вид декларації та звітний період, ви вже готові переходити до заповнення наступного розділу декларації, вітаємо! ?
Докладніше про заповнення цього розділу дивіться у відео нижче ??
Виникають питання щодо декларування? Знайти усі відповіді можна в “Базі знань НАЗК”: https://bit.ly/3lwGkYm.
НАЗК разом з громадськістю чекає на нових лідерів з доброчесності та подачі декларацій. Не зволікайте!

Відео за посиланням https://www.facebook.com/NAZKgov/videos/1183907152280568

За матеріалами https://www.facebook.com/NAZKgov

Show Buttons
Hide Buttons

Metaboost Connection Reviews – Impressive Results for Customers or Negative Complaints? Keto Vita Burn Weight Loss Pills Review: Why Is Everyone Talking About This Supplement? Do Noura Keto + ACV Gummies Work? An Honest Look at Their Benefits and Results MicroBio Brands Keto ACV Gummies Review – Everything You Need To Know Experience Enhanced Ketosis with Keto Rain Keto BHB Gummies: Are They Worth It? Sync Uses “Bizarre Sunlight Loophole” to Help Individuals with Weight Management Pump Burn Keto ACV Gummies Review – Does It Really Work? PhenQ Reviews [2024 Updated]: Customer Results, Side Effects, Price How TurboTrim+ACV Gummies Are Accelerating Weight Loss – A Comprehensive Review