КОМПЕНСАЦІЯ ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТА ДІТЯМ З ІНВАЛІДНІСТЮ, ПОСТРАЖДАЛИМ ВНАСЛІДОК ДІЇ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ

Майже рік українські міста страждають від вибухів ракет, артилерійських та мінометних снарядів. Щодня збільшується кількість людей, які зазнали травмування від вибухонебезпечних предметів.   Отож, постає питання, чи мають право такі постраждалі на державну допомогу та соціальні гарантії.

Регулюють питання призначення допомоги Закон України «Про протимінну діяльність в Україні»  та Постанова Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2021 року № 1020 «Деякі питання призначення і виплати одноразової компенсації та щорічної допомоги, передбачених Законом України «Про протимінну діяльність в Україні».

 

Хто має право на компенсацію та допомогу на оздоровлення?

Такі види державної допомоги надаються особам, яким встановлена інвалідність, що пов’язана з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я (для дітей віком до 18 років) чи на підставі висновку медико-соціальної експертної комісії (для осіб віком від 18 років).

 

Куди потрібно звернутися за компенсацію та допомогою на оздоровлення?

Компенсація та допомога на оздоровлення призначається структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад на підставі звернення постраждалої особи або її законного представника за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.

Компенсація призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 60 календарних днів після встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами, а допомога на оздоровлення – за умови подання звернення до 15 жовтня поточного року. Тобто допомога на оздоровлення може призначатися щороку.

До заяв на отримання компенсації та допомоги на оздоровлення надаються наступні документи:

  • копію паспорта громадянина України (або копії тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця);
  • копію свідоцтва про народження постраждалої дитини віком до 14 років;
  • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
  • рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування, або про влаштування таких дітей на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, або рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради про влаштування дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
  • копію довідки медико-соціальної експертної комісії про групу і причину інвалідності (особам віком від 18 років) або копію висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про встановлення категорії «дитина з інвалідністю» (дітям віком до 18 років).

 

Компенсація призначається та виплачується в таких розмірах:

  • особі з інвалідністю I групи, дитині з інвалідністю підгрупи А до 18 років у пʼятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність. У 2023 році ця сума складає 10 тис. 465 грн;
  • особі з інвалідністю II групи, дитині з інвалідністю до 18 років y чотирикратному розмірі прожиткового мінімуму. У 2023 році ця сума складає 8 тис. 372 грн;
  • особі з інвалідністю III групи – у трикратному розмірі прожиткового мінімуму. У 2023 році ця сума складає 6 тис. 279 грн.

Щорічна допомога на оздоровлення нараховується і виплачується постраждалій особі в таких розмірах:

  • особам з інвалідністю І або II групи, дітям з інвалідністю –  40 % розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність. У 2023 році ця сума складає 837 грн,
  • особам з інвалідністю III групи – 35 % розміру прожиткового мінімуму – 733 гривні.

У разі зміни групи інвалідності в період перебування особи з інвалідністю на обліку допомога на оздоровлення виплачується в розмірі, визначеному для групи інвалідності, встановленої такій особі на дату призначення допомоги.

Якщо постраждала особа має право на допомогу на оздоровлення згідно із Законом України “Про протимінну діяльність в Україні” і одночасно згідно з іншим нормативно-правовим актом допомога на оздоровлення призначається лише за одним з них за вибором такої особи.

Допомога на оздоровлення виплачується постраждалій особі, якщо вона протягом поточного року не отримувала безоплатну санаторно-курортну путівку/путівку на оздоровлення/будь-яку грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки/компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування/щорічну допомогу на оздоровлення за рахунок державного або місцевого бюджетів.

У разі отримання постраждалою особою допомоги на оздоровлення така особа знімається з обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою або з обліку для отримання грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки/компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування/щорічної допомоги на оздоровлення.

Show Buttons
Hide Buttons

I Tried Keskara Male Enhancement – Here Is My Experience Neslemy Detox Patch Review: Is It Right For You? NervoVive Review – Should You Buy? TrimBoost Keto + ACV Gummies Review: Should You Buy? Trim Fit Keto ACV Pills Reviewed – Will It Work For You? Keto Pro Keto + ACV Gummies Review: Should You Buy? Nitro Pro Review – Why Is Everyone Talking About This Supplement? Rapid Lean Keto + ACV Gummies Review: Everything You Need To Know