reSCORE 2023: Дані для зміцнення стійкості та відновлення в Україні

КИЇВ – 12 жовтня Центр сталого миру та демократичного розвитку (SeeD) у співпраці з Програмою Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Демократичне врядування у cхідній Україні» та Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні оприлюднили результати Індексу reSCORE 2023. Захід відбувся у Києві з можливістю долучитися онлайн. Дослідження фокусується на стійкості, відновленні та відбудові України в умовах повномасштабного військового вторгнення росії та надає комплексний огляд різних сфер життя в Україні, включно з економічною безпекою, доступом до послуг та задоволення базових потреб, довірою до інституцій, фізичним та психосоціальним добробутом, особистою безпекою та участю населення у громадському житті.

Опитування reSCORE 2023, проведене за участі понад 5900 респондентів/-ок по всій Україні, демонструє зріз різних викликів, з якими стикаються українці, включно з вимушеним переміщенням, підвищеними ризиками насильства та жорстокого поводження, економічною незахищеністю та обмеженим доступом до базових послуг і ресурсів. Згідно з результатами дослідження, незважаючи на згадані виклики, почуття громадянського оптимізму залишається дуже високим по всій країні, і більшість українців вірить, що майбутні покоління житимуть краще. Відчуття громадянського обов’язку також залишається високим: більшість респондентів/-ок відчуває власну відповідальність за розбудову кращого майбутнього.

Опитування також показує, що багато послуг сприймаються як доступні та певною мірою ефективні. Більшість послуг підтримки та базових потреб також є доступними, причому понад 70% респондентів/-ок оцінюють їх як достатні. А втім, доступність бомбосховищ та послуг психологічного консультування і супроводу є низькою, що вимагає особливої уваги та подальших дій.

В ході опитування також досліджувалось ставлення українців до інституцій та органів влади; результати демонструють, що місцеві органи влади користуються вищим рівнем довіри та підзвітності, ніж центральні, і що довіра зростає, коли вони стають ближчими до своїх виборців. Серед центральних органів влади найбільшою довірою користуються інституції та особи, відповідальні за національну безпеку, оборону та реагування на надзвичайні ситуації. Довіра респондентів/-ок до Збройних Сил України є надзвичайно високою – 95%.
Незважаючи на незначне зниження рівня скептицизму щодо реформ, підтримка реформ залишається помірною. Серед усіх реформ найвищу підтримку має судова реформа, що підкреслює суспільний заклик до вдосконалення системи правосуддя.

Загалом українська ідентичність є інклюзивною, а головним її маркером є емоційний зв’язок з Україною, за яким слідує факт народження в Україні та готовність її захищати. Почуття приналежності до країни, регіону та села/міста дуже високе, причому перший показник зріс найбільше з 2021 року (81% респондентів/-ок повідомляють про сильну прив’язаність до своєї країни в 2023 році, порівняно з 61% у 2021 році).

Опитування також вивчало зовнішньополітичні уподобання українців. Результати свідчать про сильну підтримку членства в ЄС і НАТО. Вони також демонструють, що регіональні відмінності значно зменшилися з 2021 року, і що єдність навколо західного напрямку розвитку країни значно
посилилась. Більше того, підтримка Євразійського економічного союзу майже зійшла нанівець, а підтримка позаблокового статусу України зменшилася.

У рамках заходу SeeD також оприлюднив результати свого найновішого аналітичного звіту: оцінки впливу війни на ґендерну рівність та розширення прав і можливостей жінок. Звіт, який ґрунтується на даних reSCORE, показує, що підтримка ґендерних стереотипів серед українців дещо знизилась, але все ще залишається помірною, причому чоловіки демонструють нижчий рівень підтримки ґендерної рівності.

Додатково, SeeD презентував результати оцінки впливу війни на громади, а також індекси вразливості та людського капіталу для відновлення – провідні дослідницькі концепції, які дають можливість виміряти вразливість українців до травматичних подій, а також якості, які дозволяють їм зробити внесок у відновлення України.

Повний звіт (англійською) з результатами ґендерного зрізу дослідження доступний за посиланням: https://shorturl.at/ksuY6.

Дві інші публікації будуть доступні у найближчі тижні.

Індекс соціальної згуртованості та cтійкості (reSCORE) — це аналітичний інструмент оцінки стійкості та відновлення суспільства, який впроваджується щороку та допомагає поліпшити публічні політики та програмну діяльність національних, регіональних і міжнародних партнері в в Україні. Індекс базується на особистих, структурованих та кількісних інтерв’ю з громадянами України, проведених у період з березня по червень 2023 року. Дані є репрезентативними для всіх територій, що контролюються Урядом України на момент опитування, за винятком Луганської області, Донецької області та Автономної Республіки Крим.

Завантажуйте на сайті:
reSCORE 2023: Офіційна презентація дослідження (англійською)
ReSCORE 2023: Офіційна презентація дослідження (українською)

Show Buttons
Hide Buttons

How Revitalized Remedies CBD Gummies Help Alleviate Stress and Improve Well-Being Fit Flare Keto ACV Gummies Review: Pros and Cons of This Weight Loss Supplement Ketogenix Capsules Review: Latest Keto Research Included Alpha Strip Male Enhancement Gummies Review – Is It Right For You? Nitro Pro Review – Why Is Everyone Talking About This Supplement? Pure Fuel Keto + ACV Gummies: Review the Supplement Ingredient Benefits Fast Ripped Keto ACV Gummies Reviewed – Should You Buy? GroMax Male Enhancement Gummies: Discover the Real Supplement Facts in this Popular Product Is VitaZen the Best Keto Gummies Brand in 2024? Zmyra Reviewed: Is This Claimed To Be Ozempic Alternative Really Effective For Weight Loss?