Охорона навколишнього середовища та подолання наслідків підриву зс рф греблі Каховської ГЕС
Повномасштабне вторгнення росії до України вже завдало та продовжує завдавати величезну шкоду довкіллю, що призвело до серйозних негативних наслідків – забруднення ґрунтів, повітря, водойм, лісових пожеж, пошкодження заповідників, руйнування екосистем, тощо.
На сьогодні значна територія Херсонського району забруднена вибухонебезпечними предметами.
Підрив російською федерацією та руйнування греблі Каховської ГЕС завдало значної шкоди довкіллю.
Наслідки повені, спричинені терористичним актом зс рф на греблі Каховськоі ГЕС. Ріка Інгулець в межах Дарʼївської ТГ Херсонського району. 17 червня 2023 року, початок зниження рівня.
На території Херсонського району розташований Національний природний парк «Нижньодніпровський», який був повністю затоплений.
Відбулось підтоплення лісів. Постраждало ДП “Олешківське ЛМГ” площею 14,8 тис. га.
Суб’єкти господарювання, що були підтоплені внаслідок підриву Каховської ГЕС не становлять екологічної загрози.
Полігони та сміттєзвалища ТПВ, які знаходяться на території району не зазнали підтоплення.
Проведена робота щодо визначення місця спалення та захоронення загиблих тварин внаслідок руйнування Каховської ГЕС та затоплення територій з урахуванням вимог чинного законодавства, для захисту населення від хвороб, спільних для людей і тварин.
На теперішній час проведено обстеження територій, спалахів інфекційних хвороб тварин та загиблих тварин, які потребують утилізації, не виявлено.
Визначення та обстеження територій та об’єктів природно-заповідного фонду, інших природоохоронних територій та об’єктів, які постраждали внаслідок тимчасової окупації, оцінка нанесеної шкоди та встановлення шляхів для відновлення, визначення шкоди, заподіяної забрудненням навколишнього природного середовища, та погіршення якості природних ресурсів, проведення обстеження ступеня пошкодження лісових насаджень внаслідок тимчасової окупації стане можливим тільки після повної стабілізації стану деокупованих громад (розмінування, припинення обстрілів, повноцінного відновлення роботи всіх служб та структур).
Координація робіт з ліквідації підтоплення після підриву зс рф греблі Каховської ГЕС
Вже в перші години НС в Дар’ївській та Білозерській громадах на виконання доручення керівника робіт з ліквідації наслідків НС державного рівня в Херсонській області Ольги МАЛЯРЧУК були розгорнуті місцеві оперативні штаби. До їх складу ввійшли працівники ВА НП, місцевих комунальних підприємств, Херсонського РУ ГУ ДСНС України в Херсонській області, Херсонського РУ ГУ НП в Херсонській області, офіцери ЦВС підрозділів ЗСУ. Координували і забезпечували комунікацію зі структурними підрозділами ХОВА в Білозерській громаді – Михайло ЖАДАН, заступник начальника Херсонської РД(В)А, в Дар’ївській – Михайло ЛИНЕЦЬКИЙ, начальник Херсонської РД(В)А. Перші три доби штаби працювали 24/7. Це дало змогу забезпечити постійний моніторинг підйому рівня води в басейнах річок Дніпро та Інгулець, організувати оповіщення і своєчасну евакуацію населення з зон підтоплення, що в підсумку дозволило уникнути жертв і постраждалих та оперативно розгорнути роботу з ліквідації.