Європейський день боротьби з торгівлею людьми
Щорічно 18 жовтня в Україні відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про важливість висвітлення проблеми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.
Оскільки торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини, Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149 (від 3 до 15 років позбавлення волі ), яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.
Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу
Торгівля людьми – темна сторона нашого світу. Цей злочин може адаптуватися до потреб «ринку», законів, економічної та соціальної ситуації в країні. Повномасштабна війна, збільшення кількості людей, які були змушені покинути свої домівки, гуманітарна та безпекова кризи – фактори, які сприяють поширенню злочину торгівлі людьми.
Наразі в Україні налагоджено систему підтримки та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, включаючи можливість отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, що передбачає надання різного виду допомоги для повернення особи до нормального життя.
Нагадуємо, якщо ви або члени вашої родини потрапили у ситуацію торгівлі людьми зверніться по допомогу:
- Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми:
стаціонарний телефон : 0 800 505 501, мобільний: 527
- Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0-800-500-335 або 116123
- Уповноважений Верховної Ради України з прав людини:
+38 080 050 17 20
- Національна поліція України: 102
- Департамент міграційної поліції НПУ: +38 098 481 03 45
- Служба екстреної допомоги в ЄС: 112
- ГО «Херсонський обласний центр «Успішна жінка» в Херсонській області: +38 099 349 36 47
Управління соціальної політики
Херсонської РДА