День пам’яті жертв голодоморів: Шануємо пам’ять мільйонів!
Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.
День пам’яті жертв голодоморів – одна з найтрагічніших дат в історії України. Щорічно, у четверту суботу листопада, ми вшановуємо пам’ять мільйонів невинних українців, які загинули внаслідок геноциду, організованого сталінським режимом.
Голодомор 1932-1933 років був не просто голодом, а цілеспрямованим геноцидом українського народу. Радянська влада штучно створила умови, за яких мільйони людей загинули від голоду.
Пам’ятаючи про Голодомор, ми зберігаємо історичну пам’ять про страшні злочини, вчинені проти українського народу. Це допомагає нам запобігти повторенню таких трагедій у майбутньому.
Вшановуючи пам’ять жертв, ми виражаємо свою повагу до їхніх страждань і жертви. Це також є виразом солідарності з тими, хто пережив цю трагедію.
День пам’яті жертв голодоморів – це день, коли ми об’єднуємося як нація, щоб вшанувати пам’ять наших предків і зміцнити українську ідентичність.
В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.
23 листопада, о 16:00, долучіться до Загальнонаціональної хвилини мовчання.
Пам’ятаємо, єднаємося, переможемо!