День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Карта Криму в жовто-блакитному кольорі на загальному темно-синьому фоні. Праворуч вгорі напис КРИМ, літера "И" зроблена, як число 11: це символізує 11 років окупації

26 лютого в Україні відзначається День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Ця пам’ятна дата була встановлена Указом Президента України № 58/2020 від 26 лютого 2020 року.

В цей день ми вшановуємо мужність та героїзм громадян України, які чинять опір російській окупації Криму.

Після Революції Гідності в Україні політична ситуація в Криму загострилася. Проросійські сили, підтримувані кремлем, почали активну інформаційну кампанію щодо відокремлення півострова від України.

26 лютого 2014 року перед будівлею Верховної Ради Автономної Республіки Крим у Сімферополі відбувся багатотисячний мітинг, організований Меджлісом кримськотатарського народу. Учасники акції виступали проти скликання позачергової сесії кримського парламенту, де планувалося ухвалити рішення щодо «приєднання» Криму до росії.

Наступного дня, 27 лютого, будівлі Верховної Ради та Ради міністрів Криму були захоплені російськими військовими без розпізнавальних знаків. Це стало початком відкритої фази окупації Криму.

Вже 16 березня 2014 року окупаційна влада провела незаконний «референдум» про статус Криму, який не визнає ні Україна, ні міжнародна спільнота.

Анексія Криму спричинила масові порушення прав людини. Насамперед від репресій постраждали кримські татари, які виступали проти окупації. Було заборонено діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, викрадено та ув’язнено багатьох активістів. Лідерам кримськотатарського руху, таким як Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров, заборонили в’їзд до Криму. Тисячі українців були змушені залишити окупований півострів через переслідування.

Сьогодні Крим залишається в окупації. Окупанти придушують прояви національної свідомості та волі кримчан, намагаються знищити будь-які сліди української ідентичності.

Проте спротив триває. Зараз в окупованому Криму є багато людей, які борються за звільнення Кримського півострова від російської окупації, чекають на Сили Оборони України та вірять у звільнення півострова від окупантів. Жителі Криму стали заручниками та жертвами російської окупації, цілеспрямованих дій росії
з порушення міжнародного права.

«Піднімемо прапор над Кримом», – це гасло штурмової бригади «Кара-Даг» – кара за Крим. Із перших днів повномасштабної війни особовий склад бригади виконує бойові завдання та надає відсіч загарбникам.

Україна має абсолютну міжнародну підтримку у питанні приналежності Криму. Цивілізований світ визнає Крим частиною України та засуджує дії росії як незаконну анексію.

Повернення Криму до складу України неодмінно відбудеться, адже Крим – це Україна!

Show Buttons
Hide Buttons