Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для вимушено переміщених українців до березня 2026 року

Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для вимушено переміщених українців до березня 2026 року
25 червня Рада ЄС ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для понад 4 мільйонів українців, які рятуються від російської загарбницької війни на території Євросоюзу.
«День за днем Росія тероризує український народ своєю війною з великою кількістю бомбардувань. Це небезпечні обставини. Ті, хто рятуються від російської агресії, можуть і надалі розраховувати на нашу солідарність», – зазначила державний секретар Бельгії з питань притулку та міграції Ніколь де Мур, коментуючи рішення.
Тимчасовий механізм захисту було запущено 4 березня 2022 року – лише за кілька днів після того, як російські збройні сили розпочали повномасштабне вторгнення в Україну.
Рішення щодо продовження не змінює рішення від березня 2022 року в частині категорій осіб, на яких поширюється тимчасовий захист.
Відповідно до своїх національних процедур, країнам-членам ЄС, можливо, доведеться прийняти додаткові імплементаційні акти для офіційного оформлення продовження.
Довідково
Тимчасовий захист – це надзвичайний механізм ЄС, який активується у виняткових обставинах, пов’язаних із масовим напливом біженців. Тимчасовий захист забезпечує негайний і колективний захист великій групі переміщених осіб, які прибувають до ЄС і не мають змоги повернутися до країни походження.
Система зменшує тиск на національні системи надання притулку, оскільки заяви не потрібно розглядати окремо. Люди, які користуються тимчасовим захистом, користуються однаковими правами в усьому ЄС, що включають:
– місце проживання;
– доступ до ринку праці та житла;
– медичну допомогу;
– соціальну допомогу;
– доступ дітей до освіти.
Закон ЄС про тимчасовий захист встановлює мінімальні стандарти захисту. Фактичний рівень допомоги однієї країни-члена може відрізнятися від іншої.
За матеріалами: https://surli.cc/yhwtua