83% читачів порталу «Децентралізація», які взяли участь в нашому онлайн-опитуванні, ствердно відповіли на запитання «Чи потрібно достроково припиняти повноваження місцевого депутата, партія якого заборонена судом?»
Мета опитування – з’ясувати думку цільової аудиторії щодо урядового проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо наслідків ухвалення судом рішення про заборону політичної партії для статусу депутатів місцевих рад» (№7476 від 20.06.2022).
Всього в опитуванні взяли участь 496 респондентів.
Варіант відповіді «Так, повністю підтримую припинення повноважень» обрали 83% учасників опитування. Ще 4,6% висловилися за тимчасове призупинення повноважень на період військового стану. 8,7% відповіли, що не підтримують дострокове припинення повноважень місцевого депутата, партія якого заборонена судом.
Отримані результати опитування ми передали розробнику законопроекту №7476 – Мінрегіону.
?Вдячні за таку ініціативу, оскільки є багато різних думок з приводу того, припиняти чи не припиняти достроково повноваження місцевого депутата, якщо партія, від якої він був обраний до місцевої ради, заборонена судом. Для тих, хто буде приймати рішення щодо шляхів розв’язання цієї проблеми, не тільки необхідно опиратися на правові аргументи але і на суспільно-політичні. Сподіваємося, що викристалізується позиція органів місцевого самоврядування та їх асоціацій. Законопроект – у Парламенті, і подальша робота над ним буде проводитися в профільному Комітеті з урахуванням впливу закону на дієздатність рад. З цією метою проводиться глибокий аналіз партійного складу кожної ради, щоб спрогнозувати наслідки від припинення повноважень місцевих депутатів, партії яких заборонено судом. Маємо все добре зважити, перш ніж направити документ до сесійної зали?, – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій Вячеслав Негода.
Читати більше: https://decentralization.gov.ua/news/15222
Олексій Чернишов
Верховна Рада України
Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування