Кількість винуватців домашнього насильства, які потрапляють на пробацію, зростає. Протягом 2021 року по обліку органів пробації пройшло 962 кривдники проти 67 – у 2019-му.
При цьому 30-ом із них уже було визначено судом обов’язок проходження пробаційної програми (окремих модулів раніше затверджених пробаційних програм).
??? Перші результати застосування такого інструменту як пробаційна програма – врятовані родини та покращення стосунків із рідними.
? На часі – розробка нової пробаційної програми «Подолання домашнього насильства», концепцію якої було презентовано в рамках засідання робочої групи з питань розроблення та реалізації пробаційних програм.
? Метою нової пробаційної програми щодо подолання та профілактики домашнього насильства, як і попередніх програм, є досягнення позитивних змін у поведінці особи, засудженої за вчинення протиправних дій стосовно інших людей, створення середовища для усвідомлення хибності наявних життєвих установок, їх зміни та набуття нових соціально прийнятних навичок для життя в суспільстві.
Загалом же кривдники, які потрапляють на пробацію, за рішенням суду відбувають різні покарання – від громадських робіт до проходження пробаційних програм. ☝️ При цьому саме пробаційні програми спрямовані на зміну мислення та поведінки правопорушника. І досвід реалізації раніше затверджених пробаційних програм для подолання різних криміногенних факторів вказує на ефективність такого інструменту роботи.
Так, у 66% реалізованих заходів пробаційних програм зафіксовано високий ступінь досягнення мети програми.
Пробація України Probation in Ukraine