У межах роботи над Національною програмою психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, створення якої ініціювала перша леді Олена Зеленська відбулась стратегічна сесія Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.
«Загоїти психологічні рани, які залишає війна, – це також важлива частина перемоги. І це справа нашої Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Психологічна допомога має стати такою ж повсюдною, як і загальномедична, щоб нею міг скористатися абсолютно кожен житель країни. Але також потрібно розуміти, що стовідсоткових відповідей і рекомендацій нам ніхто не дасть. Бо ніхто не знає нашу ситуацію й наших людей так, як ми», – зазначила дружина Президента.
Головна мета стратегічної сесії – залучити представників різних відомств до розроблення цільових послуг із психічного здоров’я для різних груп населення.
«Психічне здоров’я кожного учасника освітнього процесу – це одне з ключових завдань організації, а також якісного та безпечного навчання дітей. Нам важливо створити умови для психосоціальної підтримки насамперед тих освітян та дітей, які вимушено перебувають за кордоном або є внутрішньо переміщеними особами. Але, на жаль, через вплив війни такої підтримки потребують усі учасники освітнього процесу, від працівника дитячого садочку до університету, а також від найменших до найстарших здобувачів освіти», – зазначив генеральний директор Директорат дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Олег Єресько.
Докладніше: bit.ly/3TjO10j
Міністерство охорони здоров’я України, World Health Organization Ukraine, Безбар’єрність, CIVITTA
#ПсихологічнаПідтримка