Основою нової моделі публічної служби у повоєнний період буде суцільна цифровізація.
На думку Голови #НАДС Наталія Алюшина, цей тренд дозволить забезпечити якість послуг для громадян, а також – заощадити час і ресурси.
Із цією метою Агентство продовжує впроваджувати Інформаційну систему управління людськими ресурсами в державних органах (HRMIS). Наразі до системи підключено 95 державних органів та внесено дані про більше ніж 22 тисячі їх працівників. Ця діяльність здійснюється в рамках Гранта Світового банку за проектом «Програма підтримки управління державними фінансами в Україні» (EU4PFM), що фінансується ЄС.
Впровадження HRMIS в міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади є пріоритетом реформи державної служби відповідно до Стратегії реформування державного управління України на 2022-2025 роки. Наразі очікується старт ІІ фази проекту. Вона передбачає функціональне розширення #HRMIS шляхом розробки модулів для оцінки ефективності, професійних компетенцій, аналізу та звітності. Серед головних напрямів під час цього етапу впровадження системи HRMIS – інтеграція із загальнодержавними реєстрами та налагодження роботи контакт-центру з комунікаційної підтримки. У державних органах, що працюють у системі, оцінили переваги такої роботи.
Зокрема, автоматизовано процеси, що раніше служби управління персоналом та фінансові служби виконували у різних програмах. Це дозволяє заощадити час і зусилля, а також – акумулювати інформацію про держслужбовців в єдиній базі. Працівники в особистих кабінетах мають змогу автоматично генерувати довідки та заяви, наприклад про відпустку. Тож часи, коли доводилося заповнювати стоси паперів чи писати заяви власноруч – поступово рухаються в минуле.
З метою підвищення ефективності впровадження та використання HRMIS, в НАДС спільно із Українською школою урядування та Командою підтримки реформ Мінекономіки розпочато серію онлайн зустрічей та навчальних заходів. Їх вже організували для державних секретарів міністерств, представників ІТ-підрозділів, яких залучено до впровадження HRMIS, а також відповідальних за захист інформації в міністерствах.
Українська школа урядування Reform Support Team Mineconomy ДЕРЖСЛУЖБОВЕЦЬ Державна служба України Реформа державного управління Держслужба ФОРУМ Держслужба ФОРУМ Group Рада Експертів з Державного Урядування (РЕДУ) EU 4 PAR Держслужбовці України Профспілка працівників державних установ України Група державних службовців Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Офіс реформ Кабінету Міністрів України