Інформація щодо ситуації у Херсонській області від начальника ОВА Ярослава Янушевича станом на 01.10
Ситуація на Херсонщині залишається надзвичайно складною, тривають активні бойові дії. За інформацією Генштабу, окупанти намагаються провести примусову мобілізацію на тимчасово окупованих територіях. У Херсоні почастішали випадки затримання чоловіків призовного віку. Після поверхневого визначення придатності до служби, їх направляють на комплектування підрозділів, що братимуть участь в бойових діях.
➖Генштаб ЗСУ (інформація станом на 06:00 01.10): на Південнобузькому напрямку обстрілів з танків, мінометів та ствольної артилерії зазнали райони понад 25 населених пунктів вздовж лінії зіткнення. Серед них – Степова Долина, Мирне, Сухий Ставок, Ольгине та Архангельське.
➖ОК “Південь” (інформація за 30.09): наші підрозділи закріплюють тактичне положення, продовжують активні дії, створюючи умови для подальшого просування на різних ділянках фронту.
Нашими підрозділами ППО в Бериславському районі збито ворожий гелікоптер Ка-52. Також знищено 2 БпЛА “Орлан-10”.
Ракетно-артилерійськими підрозділами відпрацьовано 330 вогневих завдань. Ураження нанесено по логістичних центрах та польових складах боєприпасів, скупченням ворожих сил та засобів, по вогневих позиціях противника.
Втрати противника на півдні – 10 рашистів, важка вогнеметна система «Сонцепьок», РСЗВ «Град», 2 самохідні гаубиці «Мста-С», 3 танки та 2 бойові машини піхоти.
➖Поліція зафіксувала ще 25 воєнних злочинів російської армії на Херсонщині
⚫️Вночі ворог обстріляв 5 населених пунктів – Високопілля, Миролюбівку, Зарічне, Осокорівку та Нововознесенське. Є руйнування цивільної інфраструктури та поранені місцеві жителі.
⚫️У Чаплинській громаді місцева жителька перейшла на бік ворога та обійняла посаду «директора загальноосвітньої школи у смт Чаплинка». Колаборантка закликає викладачів до співпраці впроваджує в захопленій школі російські освітні програми.
⚫️У Херсоні окупанти викрали 3-х місцевих волонтерів.
⚫️Окупанти погрозами забрали в охоронця ключі від приміщення Олешківської дитячо-юнацької спортивної школи та користуються майном закладу.
⚫️З Херсона, Олешок та Берислава продовжує надходити інформація про факти мародерства армії рф – грабують приватні оселі та відбирають автомобілі.
#stoprussia