Зазвичай люди, які зазнали домашнього насильства⛔️ чи насильства за ознакою статі⛔️, насамперед звертаються за допомогою до правоохоронців ? та спеціалізованих служб. А вже звідти їх перенаправляють до фахівців системи безоплатної правової допомоги.

За даними Національної соціальної сервісної служби України ?, сьогодні в Україні працюють ?685 спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Серед них:
☑️ притулки;
☑️ кризові кімнати;
☑️ денні центри соціально-психологічної допомоги;
☑️ спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування;
☑️ мобільні бригади соціально-психологічної допомоги та інші заклади.
Раніше в усіх регіонах України була налагоджена комунікація ? між усіма суб’єктами, що опікуються допомогою особам, постраждалим від домашнього насильства. Тож навіть за умов воєнного стану та активних бойових дій ? співпраця не припинилася. За потреби партнери спрямовують постраждалих до юристів системи БПД для отримання правової допомоги.
Загалом в Україні у приміщеннях 39% спеціалізованих служб ? підтримки постраждалих осіб, з якими співпрацюють місцеві центри з надання БВПД, працюють консультаційні пункти доступу до безоплатної правової допомоги. Більшість з них працюють за потреби, адже постраждалих перенаправляють до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Найчастіше під час роботи консультаційних пунктів постраждалі звертаються щодо:
✔️ умови застосування до кривдника обмежувального припису;
✔️ порядок розірвання шлюбу;
✔️ стягнення аліментів;
✔️ визначення місця проживання дитини;
✔️ правильність фіксації факту домашнього насильства.
Якщо ж людина потребує вторинної правової допомоги, то здебільшого йдеться саме ➡️ про притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності та видачу обмежувального припису.
Безоплатна правова допомога

Show Buttons
Hide Buttons