Неонатальна медична допомога є пріоритетом Програми медичних гарантій, оскільки якісна допомога новонародженим знижує рівень дитячої смертності.
Щоб зберегти життя, дитині, народженій до 32 тижня вагітності, необхідне спеціальне обладнання, яке дозволить їй повноцінно дихати, підтримувати температуру тіла, харчуватися. Допомогу таким дітям мають надавати спеціально навчені медичні працівники.
? Родина, у якої малюк народився у складних неонатальних випадках, може бути певна, що дитина отримає якісну та безоплатну медичну допомогу в медзакладах, які мають договір з НСЗУ на пакет “Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках”.
? Що входить в перелік безоплатних послуг?
– лікарський та медсестринський догляд 24/7;
– інтенсивна терапія новонародженим та надання медпослуг на всіх етапах лікування;
– необхідні лабораторні та інструментальні дослідження;
– забезпечення дихальної підтримки;
– лікарські засоби з Нацпереліку, медвироби та витратні матеріали згідно галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів, а також ті, які постачаються за рахунок централізованих закупівель МОЗ, інших програм центрального та місцевого бюджетів тощо;
– організація виходжування немовлят за методом Кенгуру;
– забезпечення сприятливого сенсорного оточення для дитини та сімейно-орієнтованого догляду спрямованого на її розвиток.
? Загалом в Україні 99 медзакладів надають неонатальну допомогу за договором з Національною службою здоров’я України. НСЗУ оплачує законтрактованим лікарням 135 026 грн за надання медичної допомоги новонародженим з масою тіла до 1500 грамів. Та 33 073 грн за надання медичної допомоги новонародженим з масою тіла 1500 грамів і більше.