#розкажиїйпроВІЛ, щоб вона була у безпеці
Серед усіх людей, які живуть з ВІЛ в Україні, третина — жінки. Вчора відзначався День поширення інформації щодо ВІЛ/СНІД серед жінок та дівчат, і ми долучаємося до кампанії проєкту USAID Інновації для подолання епідемії ВІЛ та нагадуємо, як захиститись від ВІЛ.
? Два із трьох випадків інфікування ВІЛ — наслідок незахищеного сексу. Користуйтеся презервативами щоразу, коли займаєтеся сексом. Це захист не лише від ВІЛ та небажаної вагітності, а й від інших інфекцій, що передаються статевим шляхом.
? Захиститись від ВІЛ можна за допомогою спеціальних пігулок до чи після сексу. Йдеться про медикаментозну профілактику ВІЛ: доконтактну або постконтактну. Крім того, людина з ВІЛ, яка регулярно приймає антиретровірусну терапію, не передає інфекцію далі. Тож лікування ВІЛ так само є профілактикою.
? Не вживайте наркотики ін’єкційно! Проте якщо ви вже робите це, подбайте про безпечні умови: не діліть голку з іншими, використовуйте щоразу нові та стерильні інструменти, а також долучіться до програми зменшення шкоди.
? Жінки, які живуть з ВІЛ, можуть народити здорову дитину. Без лікування та профілактики до 30% новонароджених успадкують ВІЛ від своєї матері, з лікуванням цей відсоток майже сягає 0. Тестування на ВІЛ є обов’язковим при взятті вагітної на облік, але краще перевіритись ще до планування вагітності.
Майже напевне ВІЛ омине вас та ваших близьких, якщо ви будете дотримуватися заходів з профілактики. Проте якщо все ж ризикована ситуація сталася, пройдіть тестування на ВІЛ.
Це можна зробити у медичному закладі, в громадських організаціях, у сімейного лікаря або навіть самостійно удома! Обрати найближчий заклад для тестування та оцінити ризик ви можете у чат-боті #ТЕСТпоруч https://t.me/HIVfree_bot.
За матеріалами https://www.facebook.com/moz.ukr