#РозбиваємоМіфи
Е-направлення є умовою для отримання пацієнтом безоплатних планових консультацій у вузьких спеціалістів або інструментальних обстежень та аналізів, або послуг із реабілітації тощо. ?⚕?⚕Іноді лікар вузької спеціалізації, такий як онколог, хірург, кардіолог під час консультації визначає, що пацієнту або пацієнтці потрібні певні обстеження. Для оцінки стану здоров’я, підтвердження або спростування діагнозу.
❗ В такому разі цей самий лікар і має створити електронне направлення пацієнтові, і не відправляти пацієнта до сімейного лікаря задля цього. Бо:
1⃣Таких підхід є орієнтованим на потреби пацієнтів і пришвидшує отримання ними потрібних медичних послуг.
2⃣Сімейний лікар, педіатр та терапевт мають зосереджуватись на прийомі та наданні первинної медичної допомоги пацієнтам, а не на виписці направлень за призначеннями вузьких спеціалістів.
✅Ще раз. Якщо лікуючий лікар під час консультації призначає пацієнтові певні обстеження, то він має створити на них відповідне електронне направлення. Технічна можливість створювати в електронній системі охорони здоров’я направлення є у будь-якого лікаря, незалежно від форми власності закладу, в якому він або вона працюють.
❌Лікуючий лікар не повинен відправляти пацієнта за направленням до сімейного лікаря.
❓ Що робити, якщо лікар-спеціаліст відмовляється виписувати електронні направлення на ті обстеження, які сам призначив?
✔Зверніться до керівника медичного закладу, якщо лікар відправляє вас або ваших рідним за напарвленнями на призначені обстеження до сімейного лікаря.
✔Проконсультуйтесь з оператором контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, як залишити скаргу у разі неможливості вирішити питання безпосередньо в лікарні
За матеріалами https://www.facebook.com/nszu.care