Зруйнована Херсонщина готується до відновлення: місцеві адміністрації взяли участь у семінарі на Київщині
Сім очільників районних військових адміністрацій Херсонщини приїхали на семінар «Стоп корупції».
Фото: http://surl.li/hhxgp
Керівники окупованих ворогом районних військових адміністрацій Херсонщини приїхали на Київщину, щоб перейняти досвід відновлення звільнених від окупації міст Київської області та отримати необхідні знання із протидії ризикам, які виникають у цьому процесі. Сім представників Херсонщини взяли участь у першому навчальному семінарі з відновлення зруйнованих війною українських міст, організованому ВГО “Стоп корупції”.
19 – 21 травня на Київщині пройшов перший етап навчального тренінгу для громадських активістів і представників місцевої влади, у якому взяли участь близько 30 осіб із різних куточків України – представники місцевих осередків антикорупційної організації та керівники місцевих військових адміністрацій. Семінар організований ВГО “Стоп корупції” у межах проєкту “Громадський і медійний контроль за відновленням зруйнованих війною українських міст” за підтримки “Black Sea Trust for Regional Cooperation”, що є проєктом “German Marshall Fund of the United States”.
Фото: http://surl.li/hhxgp
У заході взяла участь делегація з Херсонщини. Значна частина області досі перебуває під окупацією ворога, утім там вже йде підготовка до відновлення територій після де окупації.
“Відновлення нормального життя на де окупованій частині Херсонської області триває. Зараз ведеться комплексна робота обласної військової адміністрації за підтримки центральних органів виконавчої влади, офісу Президента, Кабінету міністрів по комплексній програмі відновлення населених пунктів. На жаль, ми маємо значну ступінь руйнувань населених пунктів і об’єктів як дорожньої так і енергетичної інфраструктури”, – зазначив керівник Херсонської районної військової адміністрації Михайло Линецький
Він підкреслив, що подібні семінари за участі інститутів громадянського суспільства і місцевої влади є дуже актуальними у цей період, бо наразі надважливо мати алгоритми дій, щоб уникнути корупційних ризиків.
Фото: http://surl.li/hhxgp
Голова Олешківської військової адміністрації Тетяна Гасаненко розповіла журналістам, що населені пункти громади наразі більше року перебувають в окупації. Там залишаються близько 16 тисяч людей – це менше половини жителів громади.
Інформацію про ситуацію всередині громади передають із ризиком для життя. Кажуть, російські військові грабують, вбивають, ґвалтують мирне населення. Люди опинились у пастці – немає шляхів евакуації і надання гуманітарної допомоги.
“Здійснюється шалений тиск – паспортизація, нав’язування ідеологічних моментів, постійні обстріли. Громада переживає найтяжчі часи за всю свою історію”, – каже пані Тетяна.
Між Херсоном і окупованими Олешками – тільки річка Дніпро. Тому жителі громади потерпають від постійних артилерійських обстрілів – на день по кілька разів. Це хаотичні обстріли житлової і критичної інфраструктури.
“Ми розуміємо тяжкість руйнувань, і налаштовані на відновлення після де окупації. Тому що вже затверджений Наказ про розробку програми відновлення територіальної громади. І ми вживаємо усіх заходів для того, щоб після де окупації невідкладно розпочати налагодження усіх інфраструктурних проектів”, – каже начальниця Олешківської міської військової адміністрації Тетяна Гасаненко.
Під час триденного семінару представники районних адміністрацій Херсонщини надали дискусії нової важливої складової: вони піднімали актуальні практичні питання, з якими наразі стикається місцева влада окупованих і де окупованих населених пунктів, ставили запитання колегам із Київської області та переймали їхній досвід у практичних аспектах організації відбудови інфраструктури та забезпечення житлом мирного населення.
За матеріалами: http://surl.li/hhxgp