Активісти висадили 20 дерев — по одному за кожен місяць, який жителі Херсонщини провели під російською окупацією, розповіла директорка освітньо-культурного простору “Гончаренко-центру” Черкаси Анна Драч.
“У нашому центрі працює адміністратором жінка з Олешків. Це місто незламних людей, які навіть під окупацією чинять опір та не схиляють голову перед загарбниками. Місто, яке ми всі любимо й чекаємо вдома, як і десятки інших міст, селищ та сіл, які тимчасово захоплені ворогом. Ця алея — нагадування про українців, які чекають на ЗСУ та попри все залишаються відданими своїй країні. Це подяка за їхню стійкість”.
“Для висадки ми обрали ялинки, і це не випадковість. Ці дерева — символ життя, нескореності та стійкості. Вони залишаються вічнозеленими навіть тоді, коли інші дерева скидають листя. І так само жителі тимчасово окупованих міст України залишаються вірними та незламними”, — розповіла Анна Драч.
“У Черкасах нікого, на жаль, з Олешок не знаю. Спілкуюся переважно із місцевими. Приїхала пожити до знайомих. З ними і підтримую стосунки. Частина мене — це Олешки. Хочеться, щоб ця частина проростала в цих ялинках. Чекаю з нетерпінням, коли мої рідні Олешки деокупують. Хочу поїхати до батьків”.
“У мене чоловік і свекруха Антоніна Килимчук з Олешок. 25 років кожні вихідні їздили туди. Його мама зараз там. Не захотіла виїжджати. Із нашого Херсона через Дніпро Олешки видно, як на долоні. Ми навіть бачили з Херсона, де будинок чоловіка у Олешках. Олешки сильно потерпають зараз. Їх дуже обстрілюють, як і Херсон. Інформацію замовчують. Те, що ми чуємо через ЗМІ — це маленький відсоток того, що там відбувається. Останні три тижні дуже руйнують інфраструктуру. Там немає ні світла, ні води. Періодично буває газ. Останнім часом і зв’язку практично немає”.
“Я виїхала місяць тому. Їхала через Росію, через Колотилівку. Важка дорога була. Але усе пройшли. Люди, які виїхали раніше, писали, що там неможливо виїхати. 5-метрова дорога була. Узбіччя було заміноване. Але вийти ми змогли. Важко було в автобусі їхати, тому що дуже вузько місця для сидіння один до одного розташовані. 3,5 доби я їхала в автобусі”.
Жінка розповіла, що допомогу від росіян брати відмовлялися. Деякі родини, щоб вижити, мішали дерть і варили обрізки із картоплі.
“Хочемо якийсь позитив давати місту і тимчасово переміщеним людям, людям, чиї родини зачепила війна”.