Відбулось позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській районній державній (військовій) адміністрації
17 лютого 2025 року відбулось позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській районній державній (військовій) адміністрації, яке провів Голова Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській районній державній (військовій) адміністрації, начальник Херсонської районної державної (військової) адміністрації Михайло ЛИНЕЦЬКИЙ.
Причиною скликання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській районній державній (військовій) адміністрації став випадок сказу собаки, який підтвердився відповідно до Звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Херсонської регіональної державної лабораторії ім. професора Л.С. Ценковського Держпродспоживслужби від 17.02.2025 № 000003 п.м./25.
У зв’язку з встановленням захворювання, Рішенням засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській районній державній (військовій) адміністрації від 17.02.2025 № 4 оголошено неблагополучний пункт щодо сказу тварин (територія станції «Текстильна» 509 км, Херсонської МТГ, Херсонського району) та введено карантинні обмеження, визначено загрозливі зони та зони спостереження, затверджено План комплексних заходів щодо ліквідації сказу тварин, згідно з чинною Інструкцією «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин» від 19.03.1994 року № 5 зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 31.03.1994 за № 54/263.
Довідково:
Що таке сказ?
Сказ – це гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від диких хижих (вовки, лисиці) чи домашніх тварин (коти, собаки), а також сільськогосподарських тварин. Основною причиною захворювання людей на сказ є пізнє звернення за медичною допомогою.
Чим небезпечний сказ?
Захворювання на сказ закінчується смертю хворого у 100% випадків. Тобто, якщо людина захворіла на сказ, врятувати її вже не можливо. Єдиний спосіб порятунку – це вакцинація, яку проводять якомога швидше. Справа в тому, що між інфікуванням та виникненням перших проявів хвороби у людей проходить від 12 днів до 6 місяців, інколи рік. Все залежить від місця укусу: чим ближче до голови, тим швидше вірус проникне в мозок. У дітей захворювання розвивається швидше.