Медицина Херсонського району
Станом на сьогодні на території деокупованої частини Херсонського району відновили свою роботу заклади охорони здоров’я, мешканці мають змогу безкоштовно отримати інсуліни у поліклінічних відділеннях лікарень та у ЦПМСД.
В районі забезпечено співпрацю військових адміністрацій населених пунктів та закладів охорони здоров’я з міжнародними організаціями, благодійними фондами та волонтерськими організаціями.
До деокупованих населених пунктів району за графіком здійснюють виїзди медичні бригади КНП “Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня” ХОР, також на території населених пунктів району продовжують працювати представники міжнародної організації “Лікарі без обмежень”, лікарі – волонтери українсько-ізраїльської місії «FRIDA», лікарі вузького профілю команди проєкту «Медичний десант» благодійного фонду «КОЛО».
На території деокупованих населених пунктів району відновили свою роботу аптеки та аптечні пункти, мешканці мають змогу отримати лікарські препарати за урядовою програмою “Доступні ліки”.
На кінець 2023 року в районі функціонувало, 73 аптечні заклади, 61 з них знаходяться у м. Херсоні та 12 у сільській місцевості, що дає можливість реалізувати програму «Доступні ліки».
За урядовою програмою «Доступні ліки» працює 51 аптечний заклад, що становить 69,9% від загальної кількості аптечних закладів, з них у м. Херсоні – 46 та 5 у сільській місцевості, де пацієнти за рецептом можуть отримати лікарські засоби безкоштовно або з доплатою.
2 аптечні заклади тимчасово припинили свою діяльність через пошкодження будівель внаслідок ворожих обстрілів.
У 2023 році КНП «Білозерський центр первинної медико-санітарної допомоги» Білозерської селищної ради Херсонського району Херсонської області в якості благодійної допомоги отримав «Мобільний медичний пункт», у вигляді причепу «Прагматек» U9-4724, ідентифікаційний № Y9WU94724Р0003694, 2023 року випуску, реєстраційний номер BC0253XG, переданий громадською організацією «РОТАРІ КЛУБ «ЛЬВІВ ІНТЕРНЕШНЛ».
«Мобільний медичний пункт» разом з обладнанням знаходиться на території с. Широка Балка до моменту відновлення функціонування Широкобалківського ФАПу, оскільки за цільовим призначенням не наданий для окремо визначеного населеного пункту.
До зони обслуговування КНП «Білозерський ЦПМСД» входять 7 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та 22 ФАПи та ФП.
У медичних закладах району постійно ведеться відвідування.
Внаслідок міграції населення в ЗОЗ району надається медична допомога внутрішньо-переміщеним особам.
В ЗОЗ району здійснюється денний стаціонар населення та стаціонарне лікування за призначенням лікарів.
З метою забезпечення належної функціональності та безперебійної роботи медичних закладів під час опалювального сезону та готовності до автономної роботи під час військової агресії російської федерації, заклади охорони здоров’я району забезпечено генераторами, які в свою чергу підключено до відповідних системи живлення.
Протягом 2023 року КНП “Білозерський центр первинної медико-санітарної допомоги” отримало генератори від благодійних організацій:
– БФ “Ініціатива+” — 2 шт.;
– БО “Міжнародний благодійний фонд патріот ЮА” — 1 шт.;
– БО “Центр волонтерства та захисту” — 1 шт.;
– Всесвітня організація здоров’я (Нідерланди) — 1 шт.;
– БО “ХОУП прожект” — 3 шт.;
– ГО “Чернівецька бізнес група” — 12 шт.