Позачергове засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Херсонської РД(В)А
20 лютого 2025 року під головуванням начальника Херсонської РД(В)А Михайла Линецького відбулось позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Херсонської РД(В)А за участю заступника начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України у Херсонській області Романа Харченка, начальників військових адміністрацій територіальних громад Херсонського району, представники Херсонської міської ради та Херсонського районного управління ГУ ДСНС України у Херсонській області.
Перед початком засідання комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій члени комісії та запрошені хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні та всіх полеглих за 11 років російсько-української війни, розв’язаної окупантами.
На засіданні комісії було розглянуто наступні питання.
- Дотримання вимог Правил охорони життя людей на водних об’єктах України та запобігання загибелі людей на водних об’єктах.
- Визначення місць масового відпочинку людей на водних об’єктах або неможливості (заборони) визначення місць масового відпочинку населення на водних об’єктах (місць любительського і спортивного рибальства у зимовий період) у 2025 році.
- Вжиття заходів забезпечення пожежної безпеки об’єктів та населених пунктів Херсонського району під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду.
- Покращення протипожежного стану 16-ти поверхових житлових будинків розташованих на території Херсонського району.
Питання, розглянуті на нараді, наразі є дуже важливими та актуальними, оскільки стосуються безпеки громадян та належного функціонування інфраструктури.
Однією з головних тем стало дотримання правил охорони життя на водних об’єктах, адже нестійкий крижаний покрив на водних об’єктах області становить серйозну небезпеку для людей, зокрема дітей, що призвело до трагічного випадку загибелі трьох дітей у Бериславському районі Херсонської області. У ході доповіді було висвітлено обставини надзвичайної ситуації, проведення пошуково-рятувальної операції, проблеми взаємодії з місцевими органами влади та необхідність комплексного аналізу для запобігання подібним випадкам у майбутньому.
Також обговорили значні ризики відпочинку людей на водних об’єктах, спричинені бойовими діями, замінуванням територій та екологічною катастрофою після підриву Каховської ГЕС.
За результатами засідання комісією з питань ТЕБ та НС ухвалено рішення щодо встановлення знаків про обмеження відвідування прибережних смуг і забезпечення заходів безпеки на водних об’єктах у зимовий період. Окрему увагу приділено організації роз’яснювальної роботи серед населення щодо заборони перебування на кризі та забезпеченню належних умов для рятування людей. Було рекомендовано провести комплексні відпрацювання населених пунктів, що межують з водними об’єктами, з акцентом на безпеку рибалок та багатодітних родин. Підготовлено низку заходів для запобігання пожежам, зокрема щодо облаштування пожежної безпеки на сміттєзвалищах і в природних екосистемах. Також ухвалено заходи для покращення взаємодії з місцевими підрозділами ГУ ДСНС та забезпечення ефективної боротьби з наслідками надзвичайних ситуацій.
За результатами розгляду вищезазначених питань складено протокол, який доведено до виконання військовим адміністраціям населених пунктів та керівництву Херсонського районного управління ГУ ДСНС України у Херсонській області.