Олешківські мотиви у мультфільмі «Жив-був пес»
Олешки — українське місто, яке стало натхненням для легендарного мультфільму «Жив-був пес».

Кадри з мультфільму “Жив-був пес”
Маленький історичний факт. Українське місто Олешки, розташоване в Херсонській області, навіть у радянські часи було уособленням багатого українського культурного колориту. Його неповторна атмосфера та побут місцевих мешканців знайшли яскраве відображення у популярному мультфільмі «Жив-був пес».
Чудовий мультфільм «Жив-був пес», створений у 1982 році, посів перше місце на V міжнародному кінофестивалі казкових фільмів у Данії в 1983 році. А у 2012 році на Суздальському фестивалі анімаційного кіно цей мультфільм був визнаний найкращим за ціле століття.

Кадри з мультфільму “Жив-був пес”
Особливу роль у створенні цієї анімаційної роботи відіграли дитячі спогади мультиплікатора Едуарда Назарова, який у ранньому віці читав українську казку «Сірко». У 1970-х роках Назаров часто гостював у свого армійського друга в невеликому містечку Цюрупинську (сучасні Олешки). За словами режисера, саме «настрій та запах», що панували в цьому місці, стали джерелом натхнення для створення неповторної атмосфери мультфільму.

Кадри з мультфільму “Жив-був пес”
Також, аби передати всі деталі — одяг, домашнє начиння, посуд і дрібні особливості побуту, Назаров відвідував етнографічні музеї України.

Кадри з мультфільму “Жив-був пес”
Українські Олешки мають багатий культурний колорит, який і донині живе у цьому регіоні. Це унікальне місто, яке є справжнім символом української душі.
Олешки – це вам не «Алешки».
День мультфільмів святкується щорічно 6 квітня вже майже декілька десятиріч. Ця дата була заснована у 2002 році Міжнародною асоціацією анімаційного кіно (International Animated Film Association, ASIFA). У цей день аніматори з різних країн обмінюються програмами фільмів і влаштовують перегляди для вдячної публіки.