Олешківські мотиви у мультфільмі «Жив-був пес»

Олешки — українське місто, яке стало натхненням для легендарного мультфільму «Жив-був пес».

Малюнок зображає сцену з мультфільму "Жив-був пес". На передньому плані стоїть пес із великим носом, довгими вухами та трохи здивованим чи схвильованим виразом обличчя. Позаду нього – будинок із синім фасадом, вкритим снігом на даху та навколо вікон. Вікна світяться зсередини, створюючи враження, що зараз вечір чи ніч. Над будинком розташований напис кирилицею «ЖИВ-БУВ ПЕС»

Кадри з мультфільму “Жив-був пес”

Маленький історичний факт. Українське місто Олешки, розташоване в Херсонській області, навіть у радянські часи було уособленням багатого українського культурного колориту. Його неповторна атмосфера та побут місцевих мешканців знайшли яскраве відображення у популярному мультфільмі «Жив-був пес».

Чудовий мультфільм «Жив-був пес», створений у 1982 році,   посів перше місце на V міжнародному кінофестивалі казкових фільмів у Данії в 1983 році. А у 2012 році на Суздальському фестивалі анімаційного кіно цей мультфільм був визнаний найкращим за ціле століття.

Це ілюстрація з мультфільму "Жив-був пес". На малюнку зображено спокійне сільське подвір'я. Невеликі хатинки з білими стінами та солом'яними дахами розташовані серед зелені — видно дерева та кущі навколо. Доріжка звивається між хатами, вказуючи на центр села, яке розташоване на пагорбі. Небо ясне, що створює атмосферу тиші та гармонії. Ця сцена передає затишок та простоту традиційного українського села, що є однією із центральних тем мультфільму.

Кадри з мультфільму “Жив-був пес”

Особливу роль у створенні цієї анімаційної роботи відіграли дитячі спогади мультиплікатора Едуарда Назарова, який у ранньому віці читав українську казку «Сірко». У 1970-х роках Назаров часто гостював у свого армійського друга в невеликому містечку Цюрупинську (сучасні Олешки). За словами режисера, саме «настрій та запах», що панували в цьому місці, стали джерелом натхнення для створення неповторної атмосфери мультфільму.

Сцена відбувається в полі. На передньому плані зображена сім'я: жінка тримає немовля на руках, поруч стоїть батько, а біля нього їхня доросла донька. Біля них сидить пес, спостерігаючи за ними. На задньому плані видніється безкрайнє поле, кілька дерев і ясне блакитне небо, що підкреслює атмосферу спокою та гармонії.

Кадри з мультфільму “Жив-був пес”

Також, аби передати всі деталі — одяг, домашнє начиння, посуд і дрібні особливості побуту, Назаров відвідував етнографічні музеї України.

На малюнку зображена сцена святкування весілля. Люди танцюють, створюючи радісну атмосферу свята. На передньому плані батько у синіх шароварах та білій вишиванці енергійно виконує гопака. Поруч танцюють інші учасники у традиційному українському одязі, серед яких жінки у кольорових спідницях та вінках із квітами. Фон сцени прикрашений дерев'яними стінами та дверима, підкреслюючи атмосферу старовинного українського житла. Ця сцена сповнена енергії та культурної автентичності.

Кадри з мультфільму “Жив-був пес”

Українські Олешки мають багатий культурний колорит, який і донині живе у цьому регіоні. Це унікальне місто, яке є справжнім символом української душі.

Олешки – це вам не «Алешки».

День мультфільмів святкується щорічно 6 квітня вже майже декілька десятиріч. Ця дата була заснована у 2002 році Міжнародною асоціацією анімаційного кіно (International Animated Film Association, ASIFA). У цей день аніматори з різних країн обмінюються програмами фільмів і влаштовують перегляди для вдячної публіки.

Show Buttons
Hide Buttons