Пам’ятка щодо контролю за переміщенням тварин

ПАМ’ЯТКА
Херсонське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області
інформує щодо контролю за переміщенням тварин

Переміщення тварин в межах України регулюється законодавством про ветеринарну медицину, зокрема, Законом України “Про ветеринарну медицину” та іншими нормативно-правовими актами. Перевезення тварин має відбуватися з дотриманням ветеринарно-санітарних вимог, що передбачають наявність відповідних документів та забезпечення благополуччя тварин.
Звертаємо увагу, що відповідно до вимог ст. ст. 15, 32 Закону України «Про ветеринарну медицину» та ст. 5 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» переміщення не ідентифікованих тварин без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів забороняється.

Суб’єкти господарювання, які мають намір реалізувати (переміщення, продаж, збут, дарування, забій тощо) сільськогосподарських тварин, зобов’язані: до початку переміщення з місця утримання тварин отримати дозвіл на транспортування від державного ветеринарного інспектора, а також забезпечити супровід тварин необхідними ветеринарними документами.
Відповідно до вимог ст. 5 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» юридичні та фізичні особи, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані:

  • вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, усіх переміщень тварин між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж тварин;
  • подавати дані до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, про усі переміщення тварин, надходження нових тварин у господарство, а також забій, утилізацію, падіж тварин протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій.

Відповідальність за порушення законодавчих вимог:

  • стаття 107. Порушення законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(від 340 до 850грн).

Порушення вимог законодавства щодо переміщення (обігу) тварин, захисту здоров’я та карантину тварин, а також рішень державних надзвичайних протиепізоотичних комісій тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(від 850 до 1700грн).

  • стаття 107-2. Порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Show Buttons
Hide Buttons