5 грудня – Міжнародний день волонтера
Генеральна Асамблея ООН в 1985-му році на 40-й сесії у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати 5 грудня як «Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку» (резолюція № A/RES/47/3), закликавши їх здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів.
Волонтерський рух – доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбутковості, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому.
Людину, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим, особам і соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, називають волонтером.
Із 2018 року Міжнародний день волонтера зосереджується не лише на відзначенні волонтерства у всіх його аспектах, але й на висвітленні ролі, яку волонтери відіграють у побудові стійких громад. Нинішні підрахунки
прирівнюють глобальну волонтерську робочу силу до 109 мільйонів штатних працівників. Із них: 30% волонтерської діяльності відбувається офіційно, через організації, асоціації та групи; 70% – через неформальну взаємодію між людьми. Загалом, 60% неформальних волонтерів – жінки.
Волонтери часто першими діють у кризові періоди, допомагаючи мільйонам вижити, незважаючи на ризики. Їхня робота підтримує нашу загальну людяність.
У сучасній Україні волонтерський рух офіційно визнали 10 грудня 2003 року, проте волонтерство закладено в генетичному коді українців. Багата традиціями культура нашого народу завжди давала настанови щодо способу життя в українському суспільстві, звичаї ставали законами, якими люди керувались щодня. Одним з них було побратимство – духовне споріднення та взаємодопомога, що забезпечувало допомогу у скрутну годину.
Найбільш потужний сплеск українського волонтерства відбувся у 2014 році, коли путінська росія розв’язала проти нас так звану гібридну війну. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну волонтерська діяльність українців збільшилася в рази. Кожен патріот своєї Батьківщини вважає своїм обов’язком наближати перемогу над ворогом чи то на полі бою, чи то в тилу, приєднавшись до волонтерського руху.
Сьогодні ми вітаємо українських волонтерів і дякуємо їм за відданість, допомогу, гідну і безкорисливу працю. Завдяки вашій допомозі Збройним Силам України, цивільному населенню ми з кожним днем наближаємось до перемоги!
Управління соціальної політики Херсонської РДА