Як навчати дітей мінної безпеки: стартує онлайн-курс для рятувальників та поліцейських
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством освіти і науки України запустили онлайн-курс “Як навчати дітей мінної безпеки” для освітян, рятувальників та поліцейських. Він присвячений ефективному викладанню мінної безпеки дітям і підліткам з огляду на їхні вікові та психологічні особливості в інтерактивній формі.
“Щодня поліцейські та рятувальники турбуються про безпеку українців. Зараз масштаб забруднення вибухонебезпечними предметами наших територій зобов’язує українців опановувати нові правила безпеки. Саме цей курс допоможе дізнатись, як ефективно та правильно навчати дітей і підлітків мінній безпеці, правилам дорожнього руху та безпеки на воді. Фахівці зможуть ефективно залучати дітей та молодь, розуміючи особливості їхнього розвитку та сприйняття. Дякую кожному, хто щодня долучається до формування нових знань дітей і рятує їхнє життя та здоров’я”, – наголосила заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.
Курс доступний на сайті bezpeka.info. Він пропонує слухачам комплексний план занять із дітьми і підлітками щодо поводження з вибухонебезпечними предметами і базується на міжнародних стандартах. Курс надає викладачам практичні інструменти для формування безпечної поведінки на територіях, потенційно забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами. ЮНІСЕФ залучив до співпраці фахівців у сфері дитячої та вікової психології, педагогіки, інклюзивної освіти, мінної просвіти й поведінкових змін, щоб допомогти учасникам курсу стати ефективними провідниками безпеки для дітей і молоді.
“Навички безпечної поведінки відіграють ключову роль у розвитку дитини, особливо під час війни. Окрім звичного інформування дітей про небезпеки, надважливо формувати в них більш безпечну поведінку. Коли діти засвоюють і демонструють таку поведінку, вона врешті-решт стає звичкою, що може врятувати життя”, – зазначив голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде.
Курс має дві версії: одна розроблена для освітян, друга – для працівників ДСНС та Національної поліції.
Пройшовши навчання, слухачі дізнаються:
- як доступно викладати мінну безпеку дітям різного віку;
- як інтерактивно проводити заняття, чи є тут місце грі;
- як працювати офлайн та онлайн;
- як розуміти емоції дитини;
- як долати хвилювання перед заняттям.
Всі учасники, які пройдуть повний курс, отримають сертифікат про підвищення кваліфікації.