На платформі «Дія.Освіта» презентували освітній серіал «Як захиститись від фейків і дезінформації»
На онлайн-платформі «Дія.Освіта» відбулася прем’єра освітнього серіалу про медіаграмотність «Як захиститися від фейків і дезінформації», повідомила пресслужба Мінцифри.
Телеведучий Святослав Гринчук із запрошеними гостями — представниками українських експертних медійних організацій обговорюють теми з медіаграмотності, діляться знаннями з протидії фейкам і дезінформації, надають поради щодо захисту особистих даних та з безпеки у мережі.
«Освітній серіал надасть глядачам практичні навички медійної та інформаційної грамотності, які мають стати частиною їхнього життя в умовах повномасштабної війни, а також пояснить, як орієнтуватися в інформації довкола та розпізнавати дезінформацію та пропаганду», — зазначили в Мінцифри.
Освітній серіал створено для платформи «Дія.Освіта» в межах «Всеохопної інформаційно-просвітницької кампанії з протидії дезінформації», яку агенція Smart Angel реалізує у співпраці з «1+1 media» та із залученням фахівців низки експертних медійних громадських організацій, зокрема ГО «Детектор медіа», StopFake, VoxCheck, Центру демократії та верховенства права, Українського інституту медіа та комунікації, — розповіла в коментарі MediaSapiens операційна менеджерка проєкту у Smart Angel Анна Літвіщенко.
«Питання медіаграмотності у зв’язку не лише з повномасштабною військовою агресією, але й тим, що технології невпинно розвиваються, є важливим навиком як для держави, так і для суспільства. Цей навик має опанувати кожна людина. Ми хотіли створити освітній продукт, який змогли б побачити дуже багато людей, та у доступній формі розповісти про складні, але важливі речі, — каже Анна Літвіщенко. — Роль ведучого — підштовхнути до запитань та задати хід розмови. Основними лекторами й тими, хто готував основний матеріал, сценарії кожної серії, є представники українських медійних громадських організацій, які відомі своєю фаховістю та експертністю, адже мають непересічний досвід у боротьбі з дезінформацією і розвитку медіаграмотності».
За її словами, освітній серіал «Як захиститися від фейків і дезінформації» створений для широкого загалу і є актуальним як для підлітків, так і для дорослих людей.
«Я мама дівчинки-підлітка й акцептувала уже серіал на доньці і друзях. Їм було і цікаво знайомитися із цим контентом, і зрозуміло. Теми серіалу є дійсно актуальними. Глядачі дізнаються, чим небезпечні теорії змови в умовах війни, як пропаганда підштовхує до прийняття хибних рішень, що необхідно робити, щоб не стати поширювачем дезінформації, як безпечно користуватися тими чи іншими соцмережами та месенджерами», — додала Анна Літвіщенко.
Над створенням освітньої серії про те, як не стати інструментом поширення дезінформації, і про те, які виклики й загрози несе в умовах війни використання месенджера «Телеграм», працював програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський.
«Я був експертом у двох уроках. Перший — про “Телеграм” та загрози, які він несе як в умовах війни, так і в повсякденному житті. Розповіли про власників з російським корінням, політику слабкої конфіденційності та захисту даних, про невмотивованість платформи у протидії дезінформації, а також про російські наративи, якими кишить цей месенджер, — повідомив Вадим Міський. — У відеоуроці про те, як не стати інструментом поширення дезінформації, йдеться про авторитетність джерел, з яких приходить інформація, про перевірку світлин, про потреби читати не лише заголовок, а й текст. І звісно, про українські організації, які здійснюють перевірку фактів і можуть стати в пригоді українцям у сучасному інформаційному вирі».
Він додав, участь у проєкті дає змогу спільними зусиллями підвищувати стійкість суспільства до гібридних загроз в умовах війни.
«Наша стратегічна мета — розширювати партнерства з платформами, що мають доступ до широкої аудиторії, щоб ділитися нашою унікальною експертизою та підвищувати стійкість українського суспільства до гібридних загроз. Участь у спільному проєкті з “Дія.Освіта” дає нам можливість зміцнювати навички критичного мислення в якнайширшого кола українців», — повідомив програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський.
Освітній серіал «Як захиститися від фейків і дезінформації» складається з десяти інформаційних відео, які пояснюють методи перевірки джерел інформації, інструменти фактчекінгу, правила безпечного спілкування в соціальних мережах, а також наводять приклади дезінформаційних кампаній у тіктоку, інстаграмі, фейсбуці, телеграмі та ютубі. Перегляд освітнього серіалу доступний за посиланням.
Фото: «Дія.Освіта» / фейсбук
За матеріалами http://surl.li/rbwlu