Будівництво, інфраструктура, енергоефективність та житлово-комунальне господарство Херсонського району

Протягом року управлінням здійснювалась координація заходів щодо забезпечення надання  якісних житлово-комунальних послуг, відновлення, реконструкції систем водопостачання та водовідведення для забезпечення населення питною водою, модернізації очисних споруд із застосуванням сучасної технології очищення стічних вод, утримання багатоквартирного житлового фонду.

Внаслідок повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією у 2022 році проти України, на території Херсонського району було завдано масштабної шкоди та збитків  об`єктам інфраструктури та житлового фонду.

Постійні ворожі обстріли  завдають  чималих пошкоджень та руйнувань  об’єктам соціально-культурної сфери, критичної інфраструктури, багатоквартирному  житловому фонду, приватному сектору, майновим комплексам та технічним потужностям сільськогосподарських підприємств різної форми власності.

Станом на 01 січня 2024 року на  деокупованій території Херсонського району, окрім м. Херсона, внаслідок збройної агресії рф  пошкоджено 7090  об’єктів, з них житлові будинки – 6791 об’єктів, заклади соціально-гуманітарної сфери та критичної інфраструктури – 299.

За програмою Президента України «Пліч о пліч», благодійними та  волонтерським організаціям, коштом державного, місцевих бюджетів, власними коштами населення відновлено 330 об’єктів.

Суттєвих руйнувань зазнали мережі електро-, водо- та газопостачання. На 11 листопада 2022 року з 75 деокупованих населених пунктів, включно з містом Херсон, без електропостачання та централізованого водопостачання залишилися всі 75 населених пунктів, без газопостачання – 29.

Станом на 01 січня 2024 року населені пункти Білозерської (25), Дар’ївської (15), Музиківської (5), Станіславської (4) та Чорнобаївської (10) територіальних громад є деокупованими, перебувають під контролем Української влади, але розташовані в зонах активних бойових дій або їх можливого відновлення .

З  59 деокупованих  населених пунктів сільських та селищної громад на 01.01.2024 року  електропостачання  поновлено в 54.

Електропостачання не відновлено у с-щі Дослідне Білозерської ТГ; с. Понятівка, с. Токарівка, с. Іванівка, с. Новотягинка Дар’ївської ТГ.

Через постійні ворожі обстріли зазнають пошкоджень електромережі та тимчасово припиняється електропостачання населених пунктів. На даний час через небезпеку проведення аварійно-відновлювальних робіт без електрики  залишаються с-ще Дніпровське, с-ще Берегове та с-ще Янтарне Білозерської ТГ.

У с. Посад-Покровське відновлено дев’ять трансформаторів та 100% ліній електромереж. Заживлені  339 житлових будинків.

У с. Олександрівка електропостачання відновлено у 250 приватних садибах, приміщенні старостату, комунального підприємства, ФАПу та 4 магазинах. Проводяться роботи по відновленню ліній ЛЕП-10 та 0,4 кВт (встановлюються опори, монтуються електродроти та відповідне обладнання).

Передача генератора потужністю 20кВт для відновлення водопостачання в с.Олександрівка Станіславська ТГ. Березень 2023 року. На фото: начальник ВА Олександр БАБУЦЬКИЙ та староста Наталія КАМЕНЕЦЬКА.

Працівники АТ «Херсонобленерго» та місцеві бригади енергетиків  продовжують проводити ремонтно-відновлювальні роботи.  Проведення робіт ускладнюється браком спецтехніки, мінуванням території та постійними обстрілами з боку агресора.

Централізоване водопостачання відновлено в 39 населених пунктах.

Селища Дніпровське та Янтарне забезпечуються централізованим водопостачанням з використанням генераторів двічі на тиждень.

В с. Правдине, с. Нова Зоря та с. Таврійське  Білозерської ТГ  водопостачання здійснюється із приватних свердловин та за рахунок привозної води.

З метою відновлення водопостачання в с. Правдине розроблено проєктно-кошторисну документацію по об’єкту «Капітальний ремонт (ліквідація аварійної ситуації) системи водопостачання села Правдине Херсонського району Херсонської області», який буде реалізовано за рахунок  резервного фонду державного бюджету Херсонській області.

Між Департаментом розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації та ТОВ «АБЗ ПРОМБУД» укладено 23.11.2023 та підписано договір №23-11/49р про закупівлю робіт по об’єкту «Капітальний ремонт (ліквідація аварійної ситуації) системи водопостачання села Правдине Херсонського району Херсонської області (Код ДК 021:2015:45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація). Згідно договору ТОВ «АБЗ ПРОМБУД» зобов’язується завершити виконання робіт до 25 грудня 2024 року.

На території Дар’ївської сільської територіальної громади у с. Понятівка, с. Токарівка, Іванівка та с. Новотягинка централізоване водопостачання здійснюється зі свердловин завдяки роботі генераторів.

Чорнобаївською сільською військовою адміністрацією організовано підвезення води в ємність встановлену у центрі села Посад-Покровське. Відновлено електропостачання до двох свердловин, які працюють постійно.

Станція Копані залишається без централізованого водопостачання. Проживає троє людей, воду підвозять з с. Посад-Покровське.

В с. Киселівка, с. Зелений Гай, с. Барвінок з міркувань економії електропостачання централізоване водопостачання здійснюється періодично по мірі необхідності. Крім того вмикати централізоване водопостачання на постійній основі не має можливості, так як відбуваються пориви на водогоні.

В с. Крутий Яр водозабезпечення відновлено. Але ремонту потребує пошкоджена водонапірна башта. В с. Крутий Яр та с. Посад-Покровське вода з артезіанських свердловин непридатна для пиття, а лише для технічних цілей. У с. Чорнобаївка та с. Посад-Покровське працюють стаціонарні станції очищення питної води.

Чорнобаївська ТГ також отримала три мобільні станції очищення води, які почергово забезпечують очищеною питною водою населені пункти громади.

Поновлено централізоване водопостачання в с. Олександрівка Станіславської ТГ.

Перевірка якості питної води на свердловинах питного водопостачання після встановлення сучасного обладнання додаткової очистки в с. Широка Балка Станіславська ТГ. Липень 2023 року.

В с. Софіївка мережа централізованого водопостачання взагалі відсутня, водопостачання здійснюється за рахунок приватних свердловин.

На території Музиківської ТГ через невідповідність санітарним нормам проб води у двох свердловинах, що забезпечували водопостачання с. Загорянівка, задіяно в роботі дві інші свердловини. Кошти для виконання робіт виділені із місцевого бюджету.

Із 34 газифікованих населених пунктів після деокупації газопостачання було відновлено у 33 населених пунктах.

Без газопостачання залишається с. Посад-Покровське Чорнобаївської ТГ.

Через ворожі обстріли та бомбардування на даний час припинено газопостачання с. Дніпровське Білозерської ТГ.

На території Білозерської ТГ продовжуються роботи з відновлення газопостачання до абонентів с. Правдине, с. Таврійське та с. Нова Зоря.

Ремонтні бригади АТ «Херсонгаз» проводять роботи з відновлення газопостачання в с. Олександрівка Станіславської ТГ. Частина абонентів населеного пункту вже з газом. Із 285 домогосподарств, у які повернулися люди, газопостачання відновлено до 189 садиб, у 96 домогосподарств пічне опалення. На даний час у с. Олександрівка проживає 478 мешканців. Відновлення газопостачання в с. Олександрівка триває.

Аварійно-відновлювальні роботи на дорогах місцевого значення (замовник ДУ «Місцеві дороги Херсонщини») Миролюбівський старостат, Білозерська ТГ. Травень 2023 року

За попередніми підрахунками на території Білозерської, Дар’ївської, Музиківської, Станіславської та Чорнобаївської територіальних громад пошкоджено 270,61 км дорожнього покриття. Потребують першочергового відновлення 113,6 км, з них: 5,0 км доріг загальнодержавного значення, 108,6 км місцевого значення; 1 мостовий перехід, 137,71 км вулиць. Відновлено 19,3 км шляхів.

Станом на 25 вересня 2023 року на території деокупованої частини Херсонського району, крім м. Херсона, загальна кількість водопровідних мереж з врахуванням сільських, селищних та відомчих мереж складає 317,6 км, з них завдання з підготовки до опалювального сезону 23/24 року становить 5,5 км.

Загальна кількість каналізаційних мереж з врахуванням сільських, селищних та відомчих мереж складає 35,2 км, з них завдання з підготовки мереж становить 3,0 км.

Загальна кількість водопровідних насосних станцій з врахуванням сільських, селищних та відомчих складає 2 одиниці, з них підготовлено 1 одиницю до опалювального сезону, що становить 50 %.

Підготовка об’єктів соціально-культурного призначення: закладів освіти – 9, що становить 88 % від загальної кількості; закладів охорони здоров’я – 11, що становить 70 %.

Для проходження сталого опалювального сезону потреба в паливній деревині склала 37478 м3.

На території деокупованої частини Херсонського району, крім м. Херсона, комунальні теплопостачальні підприємства відсутні.

У результаті руйнування греблі Каховської ГЕС на деокупованій території району зазнали підтоплення 13 населених пунктів Білозерської селищної, Дар’ївської та Чорнобаївської сільських територіальних громад.

На території Білозерської ТГ зазнали підтоплення 116 домогосподарств у 5 населених пунктах, (с-ще Білозерка, с. Дніпровське, с. Кізомис, с. Велетенське, с. Берегове) у яких проживало 238 осіб.

На території Дар’ївської ТГ підтоплення зазнали 251 будинок у 7 населених пунктів (с. Дар’ївка, с. Микільське, с. Понятівка, с. Федорівка, с. Інгулець, с. Ясна Поляна, с. Зарічне), у яких проживало 446 осіб.

На території Чорнобаївської ТГ підтоплення зазнали 19 житлових будинків у с. Чорнобаївка, у яких проживало 36 осіб.

На території громад організовано роботу з обстеження будівель та споруд, пошкоджених внаслідок надзвичайної ситуації, спричиненої підривом греблі Каховської ГЕС, відповідно до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473. Розроблено плани робіт, в яких визначено черговість та строки їх виконання з урахуванням можливостей обстеження постраждалих населених пунктів.

Обстеженням пошкоджених об’єктів займаються комісії утворені при військових адміністраціях населених пунктів відповідно до пункту 8¹ вищезазначеного Порядку. До роботи комісій залучено максимальна кількість фахівців.

Одночасно комісіями, утвореними в ВА НП району, відповідно до Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації, з використанням електронної публічної послуги “єВідновлення”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 року №381, проводиться обрахунок обсягів компенсації для відновлення пошкоджених та знищених об’єктів житлового призначення.

На даний час комісіями опрацьовуються матеріали обстеження та проводиться робота по складанню відповідних актів обстеження підтоплених об’єктів.

Show Buttons
Hide Buttons

Utokia THC CBD Gummies Review: How Effective Are They for Pain and Anxiety? SlimTrim Keto + ACV Gummies Review: What Should You Know About This Product? Pump Burn ACV Gummies Review – Fake Hype or Real Customer Results? Love Bites Male Enhancement Gummies Review – Should You Buy? Pure Keto Luxe Gummies Review: Does It Really Work as Advertised? Alpha Bio CBD Gummies Review – Will It Work For You? Fitness Keto ACV Gummies: An Honest Review of Their Keto and ACV Benefits Health Smart Keto Gummies Review – Fake or Legit? What are Real Customers Saying?