У Києві відбувся 7-й Балтійсько-Чорноморський економічний форум
7-й Балтійсько-Чорноморський економічний
9 квітня 2025 року в Києві відбулася фінальна частина 7-го Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, що стартував ще у вересні 2020 року в Херсоні. Захід мав завершитись у 2022 році, однак через повномасштабне вторгнення військ рф його підсумкову сесію проведено лише зараз. Співорганізатором виступила Національна академія аграрних наук України.
У форумі взяли участь понад 50 представників з країн Європи та Азії, включаючи послів і представників дипломатичних місій Туркменістану, Литви, Польщі, Естонії, Молдови, Азербайджану, Таджикистану, а також Європейського Союзу. Долучилися й українські урядовці, науковці, парламентарі та представники місцевої влади, частина учасників працювала онлайн.

7-й Балтійсько-Чорноморський економічний
Особливу увагу на заході приділили розширенню географії співпраці до країн Каспійського регіону й Центральної Азії. Відтак 7-й форум вперше було оголошено і Балтійсько-Чорноморсько-Каспійським. Головними темами обговорення стали: продовольча безпека, створення індустріальних парків і вільних економічних зон як інструментів відновлення економіки України, а також вплив кліматичних змін на аграрний сектор.
Окремий акцент зроблено на розвитку Херсонського району. Почесний консул Литовської Республіки в Херсонській області Віктор Попов презентував проєкти зі створення Індустріальних парків у Херсонському районі. Їх важливість для постраждалої прифронтової області підкреслив голова Херсонської районної державної (військової) адміністрації Михайло Линецький. Він наголосив, що через щоденні обстріли з боку російських окупантів район потребує особливої уваги та інвестицій у відновлення інфраструктури.

7-й Балтійсько-Чорноморський економічний
Під час форуму також відбулася важлива дипломатична подія — підписання протоколу про наміри щодо партнерства між містом Вісагінас (Литва) та містом Гола Пристань. Документ, який підписала начальниця Голопристанської міської військової адміністрації Світлана Лінник, стане основою для укладання майбутньої угоди про співпрацю. Представники литовської делегації зазначили, що цей крок — не лише знак підтримки, а й результат багаторічної взаємодії, розпочатої свого часу, за участі міського голови міста Херсона Володимира Миколаєнко та міського голови міста Гола Пристань Олександра Бабіча, які вже більш ніж три роки знаходяться в полоні у російських окупантів.

7-й Балтійсько-Чорноморський економічний
Завершуючи форум, його учасники повідомили, що наступний, восьмий, Балтійсько-Чорноморський економічний форум (у поєднанні з Балтійсько-Чорноморсько-Каспійським) відбудеться в Литві.
7-й Балтійсько-Чорноморський економічний
За матеріалами https://tinyurl.com/285smlrg